RB Lipsk 0:2 Napoli - Pozostała Serie A!

Azzurri mimo zwycięstwa na wyjeździe z RB Lipsk 0:2 muszą pożegnać się z europejskimi pucharami w tym sezonie. Bramki dla Napoli zdobyli Piotr Zieliński i Lorenzo Insigne.

Od pierwszych minut piłkarze Lipska pokazywali, że nie będą ryzykować i szukać na siłę bramek. Niemcy szybko cofnęli się i liczyli na jakąś kontrę. Pierwsza bramka w ttm spotkaniu była też pierwszą groźniejszą akcją. Insigne oddał strzał po akcji lewą stroną, a do wybitej przez bramkarza piłki dopadł Piotr Zieliński i umieścił piłkę w siatce.

W drugiej części spotkania obraz gry niewiele się zmienił. Nadal przeważali piłkarze z Neapolu, ale nie potrafili przedrzeć się przez obronę gospodarzy. Piłkarze z Lipska bardzo dobrze neutralizowali podopiecznych Sarriego i kontrolowali przebieg spotkania. Akcji bramkowych mieliśmy więc jak "na lekarstwo". Jedyną wartą odnotowania sytuacją był strzał Lorenzo Insigne z 65. minuty meczu, jednak mimo dobrej pozycji Włoch strzelił wysoko nad poprzeczką.Gorąco zrobiło się dopiero w 86. minucie spotkania. Neopolitańczycy zdobyli drugą bramkę i w ostatnich pięciu minutach mieliśmy emocje na najwyższym poziomie. Doskonale dośrodkował Jose Callejon, zaś niekryty przez nikogo Lorenzo Insigne umieścił piłkę w siatce. W dwumeczu mieliśmy więc już trzy do trzech, zaś podopiecznym Sarriego brakowało tylko jednej bramki do pełni szczęścia. Do końca meczu wynik się jednak nie zmienił.