Argentyna bez Messiego pokonała Włochów.

Włosi z Inisigne i Jorginho w składzie przegrali 0:2 z Argentyną.

Do Włoskiej kadry powrócił Gianluigi Buffon, który miał zakończyć reprezentacyjną karierę po przegranych barażach ze Szwecją w eliminacjach do Mistrzostw Świata w Rosji. Jednak nie był on w stanie zatrzymać Argentyny, która bez swojej największej gwiazdy wygrała to spotkanie.

Od pierwszych minut na boisku zameldowali się dwaj piłkarze SSC Napoli. W pierwszej połowie najbliższy zdobycia bramki był Huigain jednak jego klubowy kolega Gianluigi Buffon zatrzymał Argentyńczyka w sytuacji sam na sam.

Po zmianie stron w 48 minucie dogodną szansę do objęcia prowadzenia miał Lorenzo Insigne. Ciro Immobile wykorzystał błąd defensywy rywali i odegrał piłkę do gracza Napoli. Ten oddał mocny strzał z około 11 metrów ale piłka minęła bramkę Caballero. Insigne miał jeszcze jedną okazję w drugiej połowie. Po jego strzale z ostrego kąta bramkarz rywali sparował piłkę a ta trafiła przed pole karne do Jorginho, który strzałem z dystansu próbował ponownie zaskoczyć Caballero. Tym razem znowu bramkarz był górą.

Końcówka meczu należała do Argentnyny. Najpierw w 75 minucie do siatki trafił Ever Banega a 10 minut później wynik na 2:0 podwyższyl Manuel Lanzini.

Jorginho został zmieniony w 87 minucie przez Belottiego a Inisgnie rozegrał całe spotkanie. Azzuri będą mieli kolejny sprawdzian we wtorek. Tym razem zmierza się na Wemblay z Anglią.