Milan 1:1 Napoli: Remis na szczycie

W meczu dwóch drugich drużyn Serie A padł remis 1:1. Milan nadal traci do Napoli cztery punkty, ale Juventus może uciec Azzurim na dużą ilość punktów. Gole strzelili Flamini oraz Pandev.

W 30. mincuie Azzurri stracili piłkę na rzecz Flaminiego. Francuz wykorzystał szansę i strzelił wewnętrzą częścią lewej stopy pokonał Morgana De Sanctisa.

Jednak Napoli już trzy minuty później odpowiedziało. Jeden z Błękitnych podał prostopadle do Marka Hamsika, a ten dograł do Gorana Pandeva. Macedończyka przebiegł tylko kilka metrów i bezproblemowo pokonał Abbiadiego.

W drugiej połowie nie było bramek, co nie oznacza, że ta część spotkania gorzej prezentowała się od pierwszej. Szczególnie pod koniec meczu akcja zaczęła się ponownie rozwijać. Najpierw w 85. minucie Edinson Cavani strzelił, ale piłka została zablokowana przez obrońcę.

Również w samej końcówce Pablo Armero miał sytuację do wyjścia na prowadzenie, ale Abbiadi okazał się lepszy i obronił. Innym ciekawym wydarzeniem na boisku była czerwona kartka pokazana strzelcowi gola dla Milanu. W 70. minucie Flamini faulował Zunigę i opuścił boisko.