Napoli 2:1 Crotone ; Napoli wicemistrzem Włoch!

Napoli przekreśliło szansę Crotone na pozostanie Serie A pokonując ich na własnym stadionie 2:1. Gole dla Napol zdobyli Milik i Callejon.

Aby zespół z Kalabrii utrzymał się w lidze musiał wywalczyć minimum remis a ich bezpośredni rywale Spal musieliby przegrać z Sampdorią. Tak się jednak nie stało. Napoli pozbawiło Crotone Nadziei już w pierwszej połowie a drużyna z Ferrary niespodziewanie pokonała drużynę z Genui.

Od pierwszej minuty na boisku pojawił się Arek Milik i już w 23 minucie po dośrodkowaniu Lorenzo Insigne wpisał się na listę strzelców. Drugą bramkę zdobył Jose Callejon. Honorową bramkę na pożegnanie z Serie A zdobył w 90 mincie Marco Tumminello.

Wczorajsze spotkanie było ostatnim meczem Reiny w barwach Napoli. Hiszpan pożegnał się wczoraj z kibicami. Od przyszłego sezonu będzie występował w Milanie.

Napoli kończy sezon jako wicemistrz Włoch gromadząc na swoim koncie aż 91 punktów.