Napoli 4:0 Gozzano; Pewne zwycięstwo na początek pre-sezonu

Napoli pokonało Gozzano 4:0 w pierwszym sparingu na obozie w Dimaro. Pierwszą bramkę w erze Carlo Ancelottiego strzelił nowy nabytek Azzurich, Fabian Ruiz.

Była to 21. minuta spotkania. Napoli próbowało swych sił w ataku pozycyjnym. Wreszcie Callejon zagrał do Fabiana Ruiza, a ten cudownym strzałem w same okienko zza pola karnego otworzył wynik meczu.

Następne bramki zobaczyliśmy po przerwie. W 61. minucie Adam Ounas dośrodkował piłkę w pole karne, a akcję wykończył Alberto Grassi. Bramka mogła przypominać akcję firmową Napoli Sarriego, gdzie Insigne grał piłkę na długi słupek do Callejona. Kilka minut później Amadou Diawara po świetnej indywidualnej akcji został sfaulowany, a rzut karny na bramkę zamienił Simone Verdi popularną panenką. Na 10 minut przed końcem spotkania padła czwarta bramka, a w roli głownej wystąpili Diawara (jako podający) i Ounas (jako wykańczający).

Napoli 4:0 Gozzano