Napoli 3:1 Inter: Popis Azzurrich

SSC Napoli w ramach 35. kolejki Seire A pokonało Inter Mediolan 3:1. Dla Azzurrich wszystkie bramki srzelił Edinson Cavani. Sędzia podyktował aż dwa karne Po jednym dla każdego zespołu. Napoli umocniło się w tabeli, ale nadal prowadzi nad Milanem 7 punktami.

Pierwsza bramka padła szybko, bo już w trzeciej minucie. Goran Pandev podał między dwóch oborńców gości do Edinsona Cavaniego. Urugwajczyk przyjął piłkę, pokonał kilka metrów i oddał mocny, ale i precyzyjny strzał, który zakończył się golem dla gospodarzy.

Jednak w 23. minucie Nerrazzurri wyrównali. Kovacić podał do Alvareza na prawe skrzydło. Ten poszedł za ciosem, ale w polu karnym Zuniga go sfaulował. Było to w polu karnym , więc sędzia pokzał na jedynasty metr. Faulowany napastnik wykorzystał szansę nie dając szans na obronę Morganowi de Sanctisowi.

Napoli ponownie wyszło na prowadzenie dziesięć minut później. Tym razem to Jonathan nieczysto przewrócił Zunigę w polu karnym, a sędzia ponownie wskazał jedenastę. Do strzału podszedł Edinson Cavani. Urugwajczyk ponownie wykorzystał swoją szansę i zdobył bramkę.

Napoli ostatnią bramkę w tym spotkaniu strzeliło w 78. minucie. Cavani dograł na skrzydło do Gorana Pandeva. Mecedończyk kopnął piłkę na prugą strzonę z powrotem do El Matadora, który wślizgiem ulokował piłkę w siatce gości. Azzurri prowadzili już 3:1.