Roma 2:1 Napoli

SSC Napoli w w ramach ostatniej kolejki Serie A uległo AS Romie. Wilki wywalczyły w ten sposób szóste miejsce w tabeli, a Azzurri utrzymali gwarantowaną już od kilką spotkań drugą lokatę dającą możliwość gry w Lidze Mistrzów.

Pierwsza połowa nie przyniosła otworzenia wyniku, choć prób ku temu nie brakowało i ogólnie rzecz biorąc kibice nie mogli narzekać na brak emocji. Już na samym początku Miralem Pjanic mógł otworzyć wynik spotkania, podobnie jak Marek Hamsik, ale jak już wyżej wspomniano, goli do przerwy nie było.

Tuż po wznowieniu gry w drugich czterdziestu pięciu minutach spotkanie stało się jeszcze ciekawsze, gdy w 47 minucie na prowadzenie wyszedł rzymski klub. Erik Lamela świetnie dograł do Marquinho, a ten bez problemów zdobył gola.

Roma nie poprzestała na tym trafieniu i dziesięć minut później prowadziła już 2:0. Tym razem do siatki rywala trafił Mattia Destro. Nie zmieniało to jednak faktu, że zespół ze stolicy Włoch nie mógł awansować na piątą lokatę, Giallorossi wygrywali jednak w tym momencie prestiżowy pojedynek o miejsce w tabeli z Lazio.

Radość miejscowych, ale tylko nieco, zmącił w 83 minucie Edinson Cavani, który zdobył kontaktowego gola dla wicemistrzów Włoch. Jednak więcej goli neapolitańczycy już nie strzelili. Jednak dla Urugwajczyka było to 29 trafienie w sezonie, pieczętujące koronę króla strzelców.

Roma mogła więc cieszyć się ze zwycięstwa i 62 punktów na koniec sezonu.

Źródło: Własne/seriea.pl