Chelsea 4:1 Napoli

Rewanżowe spotkanie pomiędzy Chelsea Londyn oraz Napoli SSC zakończyło się zwycięstem, a co za tym idzie awansem The Blues. Pech jest tym większy, że Neapolitańczycy mieli korzystny rezultat z pierwszego meczu, kiedy wygrali u siebie 3:1. W ostatnim spotkaniu gra Anglików była jednak całkiem inna i dużo lepsza od tej z meczu we Włoszech.

Spotkanie całkowicie nie układało się po myśli Włochów. O ile jeśli chodzi o akcje ofensywne można było widzieć wymianę ciosów, to bramki zdobywała tylko Chelsea. Mecz był również nieco brutalny, bo sędzia żółtą kartkę wyjmował z kieszeni aż 6-krotnie. To jednak świetnie odzwierciedlało ambicję i cele obu drużyn. Nieskutecznie zagrał Cavani, który miał być strzelbą Napoli w tym meczu. Oto najciekawsze momenty spotkania Napoli-Chelsea:

• 05 min. - strzał Sturridge z woleja po aucie
  • 11 min. - strzał Hamsika, który nogami obronił Petr Cech
  • 14 min. - strzał wślizgiem Cavaniego po rajdzie i centrze Maggio
  • 16 min. - strzał Lavezziego z ostrego kąta; uderzenie Hamsika w okno bramki
  • 28 min. - gol Drogby po dośrodkowaniu Ramiresa z lewej flanki
  • 45 min. - strzał wślizgiem Drogby po rzucie rożnym w lezacego De Sanctisa
  • 47 min - gol Johna Terry\'ego po rzucie rożnym i dośrodkowaniu Lampsa
  • 55 min. - gol Inlera po zza pola karnego po przyjęciu piłki wybijanej przez obrońce na klatkę piersiową
  • 72 min. - strzał Zunigi po wbiegnięciu w pole karne
  • 76 min. - gol Franka Lamparda po rzucie karnym podyktowanym za rękę Dosseny
  • 105 min. - gol Ivanovica po wyłożeniu piłki na jedenasty metr przez Drogbę
  • 109 min. - strzał Torresa zza pola karnego

Tak więc można zauważyć, że mecz wcale nie był jednostronny, a wynik nie odzwierciedla sytuacji na boisku. Napoli miało szanse awansować, ale Chelsea rozegrała wielki mecz, utrudniając znacząco zadanie Neapolitańczykom. Obecnie Napoli zostaje już tylko walka w Serie A o trzecie miejsce i ponowny start w Lidze Mistrzów w następnym sezonie.