Kolejny remis Napoli 2:2

SSC Napoli zremisowało z Catanią na Stadio San Paolo 2:2. Ich los podzieliło Udinese remisując z Palermo, natomiast Lazio wygrało z Cagliari 1:0 i uciekło Napoli o 3 punkty. Gole zaliczyli Dzemaili, Spolli, Lanzafame oraz Edinson Cavani, walczący o koronę króla strzelców.

Do przerwy wynik nie ulegał zmianie z 0:0. Dopiero w 61. minucie padła pierwsza barmka. Wtedy to Blemir Dzemaili zaliczył swoje trzecie trafienie w tym sezonie. Szwajcar silnym strzałem z przed pola karnego pokonał bramkarza Catanii.

Sześć minut później Edinson Cavani poprawił wynik na 2:0 dla gospodarzy po akcji błędów. Na początku Urugwajczyk otrzymał prostopadłe podanie i był w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Następnie lekko przerzucił piłkę nad bramkarzem ,ale niestety trafił w słupek. Kiedy już miał się łapać za głowę, jeden z obrońców niefortunnie wybił ją z 5 metra, tak, że wpadła pod nogi Edinsona. Ten nie miał już żadnych problemów z dostarczeniem piłki mocnym strzałem do pustej praktycznie bramki. To już 19 trafienie Urugwajczyka. Aktualnie napastnik jest drugi mając tyle samo trafień co Di Natale. W 74. minucie Catania zaczęła zbliżać się do wyrównania. Spolli pięknym strzałem zmienił wynik na 2:1.

Pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry Lanzafame wyrównał na 2:2, dzięki czemu Catania wywiozła z Neapolu jeden punkt. Obie bramki dla Catanii padły z rzutów rożnych. Oto link z bramkami:

Następne dwa spotkania mogą przesądzić o miejscu Napoli w tabeli, ponieważ Azzurri zagrają przeciwko Juventusowi o raz Lazio.