Juventus - Napoli 3-0. Historia sie powtarza.

Podziel się tym artykułem

starejuvnabig.png

Napoli zasługiwał na porażkę. Ale Juventus nie był sam. Kto myślał, że po Calciopoli coś się zmieni grubo się mylił. Koszmary z przeszłości powróciły.

Sędzia Rocchi i jego asystenci nie czekali długo na to co się wydarzy na boisku. W błyskawicznym tempie zdecydowali o zwycięstwie gospodarzy. Po co czekać, im szybciej tym lepiej. Nie odgwizdując spalonego na początku meczu postawili Turyńczyków w komfortowej sutuacji. Ale to nie koniec wybryków arbitra z Florencjii. W pierwszej połowie nie podyktował rzutu karnego po faulu Ogbonny na Higuainie. Zagwizdał, ale faul Higuaina. Śmiech na sali. I tak przez cały mecz, gwizdał raz tak, raz inaczej. Podyktowanie rzutu wolnego, po którym Pirlo strzelił gola,to było mistrzostwo świata. Pirlo mdleje, sędzia gwiżdże. Wszystkie wątpliwe kontakty gwiżdże na korzyść Juventusu.

Oglądając ten mecz miało się wrażenie, że ciemne moce wróciły. Ktoś albo coś trzyma pieczę nad wszechmocnym klubem z północy. Zawsze w trudnych chwilach może liczyć na pomoc. Całe szczęście, że tylko we Włoszech. Spójrzcie na wyniki Juventusu w Lidze Mistrzów.

Komentarzy: 45
Matthew19
Matthew19

Faktycznie, sędzia pomylił się kilkukrotnie (spalony owszem był i niejako nakazał nam zmianę taktyki, a także mniej drobiazgowy sędzia nie gwizdałby rzutu wolnego, po którym Pirlo zdobył bramkę). Ale jednak faktem jest, że więcej okazji stworzyło sobie Juve i jakby nie patrzeć, było drużyną lepszą, co do karnego to Higuain nie był faulowany ale i nie faulował. Była jednak w drugiej połowie ręka bodajże Barzagliego. Jednakże Juve było w tym meczu trochę lepsze i trzeba się z tym pogodzić i wyciągnąć wnioski. Forza Napoli!

koko
koko

Panie pseudoredaktorze. Nie jestem zarejesterowany nawet na stronach Juventusu, ale to co wypisujesz na tej swojej pseudostronie kierując takie a nie inne pseudoartykuly zmusily mnie do zarejestrowania sie na tej witrynie. Otóż... jezeli jako polski kibic nie swej rodzimej strony masz az tak wielkie żale za porażkę swej druzyny, to nie musisz chyba pisac az tak dennych artykulow obrazujących jedynie swoją glupotę? A jezeli chcesz zablysnąć, to przynajmniej pisz skladnie i nie rob bledów stylistycznych.

koko
koko

drużyny* sorki, ale kac chyba przeze mnie przemawia...

accattone
accattone

To jest po prostu zły artykuł. Merytorycznie i stylistycznie. Nie warto pisać w emocjach.

WZL
WZL

koko? Jak Ci sie nie podoba, to spadaj do Maroka. Pr Miodek i jego asystent accattone sie znalezli. Dobra rada: Jak k...wa umiesz lepiej to K...wa napisz i nie p...ol. Mi sie podobaja artykuly i basta.

accattone
accattone

Tobie się podoba, a mi nie. Ja nie mam z tym problemu. Dobre rady sobie daruj.

bankier
bankier

"Kto myślał, że po Calciopoli coś się zmieni grubo się mylił. Koszmary z przeszłości powróciły" czyzby Napoli spadlo do serie B?Artykul szwiadczy o pana poziomie, ciezko jest przyjac porazke ale czasami trzeba wziasc wynik na klate zamiast na publicznej stronie pisac tak nieobiektywnie. Spalony fakt faktem byl ale siedzia liniowy mial prawo go nie dostrzec gdyz wywiazalo sie wielkie zamieszanie w polu karny a Fernando Llorente byl o dlugosc stopy za ostatnim obronca.Ale czasami widzimy rozne rzeczy tak jak chcemy je widziec.Pozdrawiam fan Serie A

Kuleciak
Kuleciak

Wziąć a nie wsiasc...

Soccavo
Soccavo

@bankier, to jest publiczna strona dla kibiców Napoli,rozumiesz?.Dla kibiców NAPOLI !!! tu nie ma artykułów obiektywnych, wszystkie będą subiektywne aż do bólu.

sikkk
sikkk

@Soccavo To, że masz możliwość publikacji swoich gniotów na jakiejkolwiek witrynie, nie znaczy, iż możesz obrażać innych na lewo i prawo. Nie zamierzam tego robić w wypadku SSC Napoli, bo to nie wina Twojego klubu, że ma takiego, a nie innego kibica. Pewnie nie zdajesz sobie sprawy, ale takie wypowiedzi, będą utożsamiane z klubem, któremu tak żarliwie kibicujesz. I wierz mi, nie ma tu żadnej chwały. Można mieć różne opinie na temat każdego meczu, ale brednie, które wypisujesz wołają o pomstę do nieba.

koko
koko

Cieszy mnie jedynie fakt, że autor jest tylko jednym z nielicznych frustratow, również tu na Waszym portalu, i że są jeszcze normalni kibice. @kuleciak to nie jest szukanie zwady, uwierz. Nawet na stronie Interu nigdy nie spotkałem się z tego typu artykułami, o czymś to świadczy. Są pewne normy, zasady, które człowiek myślący powinien przestrzegać. Autor ( mam nadzieję chwilowo) miał z tym problemy. @seba666 też jestem zdania, że autor powinien przeprosić, zachować się jak na faceta przystało i wziąć odpowiedzialność za słowa własne, portal i zamieszczane na nim artykuły. No ale znając życie duma mu na to nie pozwoli. Nie mniej jednak pozdrowienia dla prawdziwych kibiców.

Kuleciak
Kuleciak

Z tego co mi się wydaje to Soccavo, jest na okresie próbnym gdyż trwa nabór do redakcji, więc strona jako strona (w tym środowisko fanów Napoli) nie powinni ponosić żadnych odpowiedzialności, za teksty publikowane przez tego użytkownika. Poczytaj uważniej w innych tematach a zauważysz wiele prowokacji ze strony kibiców Juventusu, bez wcześniejszych zaczepek z naszej strony! 99% użytkowników ma szacunek do Starej damy jako klubu i przeciwnika i tego samego oczekujemy od was.

Mav
Mav

100 % poparcia dla Soccavo. Kiedy wygracie cos bez pomocy sędziów ? Waszą siłe pokazuje Liga mistrzów jestescie w grupie za Koppenhaga hahahahahahahahahah.

Mav
Mav

1 i 2 bramki nie powinno w ogole byc dla Was złodzieje ;) Karny na Higuainie tez nie odgwizdany. To jak Napoli mialo ten mecz wygrać ?

Kuleciak
Kuleciak

Mav odpuść bo racji nie masz...

Soccavo
Soccavo

Kuleciak zajmij się wyścigami konnymi,tak będzie lepiej dla wszystkich, bo ty nie jesteś kibicem Napoli, napisz kim jesteś

Hanys
Hanys

Ludzie ogarnicie sie. Sedziowanie w Serie A jest po prostu tragiczne i co mecz sedziowie popelniaja powazne bledy to w jedna, a to w druga strone. Akurat w tym meczu trudno powiedziec by arbitrzy sedziowali pod Juve. Przy 1 bramce byl spalony ale minimalny, wiece sedzia mial prawo sie w tej sytuacji pomylic, no i pamietajmy ze przyjmuje sie by w takich sytuacjach promowac ofensywny football. W paru sytuacjach byly kontrowersje ale to niemal zawsze gwizdze sie na korzysc gospodarzy bez wzgledu kto nim jest. Przegralismy bo bylismy gorsi, no i szczescie tego dnia sprzyjalo lepszym (bo Juve bylo lepsze). Jakby sprzyjalo nas to moze i by sie udalo urwac jakies punkty, ale uczciwie rzecz biorac Juventus sobie zasluzyl. Moim skromnym zdaniem takich artykulow nie powinno sie zamieszczac na stronie. Jakby to byl komentarz, albo wpis na forum to spoko. :)

mauriciodemoskalis
mauriciodemoskalis

Też mi się nie podobało sędziowanie ale Soccavo przesadził

Matthew19
Matthew19

Soccavo, niestety, ja jestem kibicem Napoli i oglądam każdy mecz i gorąco kibicuje zespołowi, ale prawda jest taka, że w tym artykule przesadziłeś. Były błędy ale to nie przez nie nie potrafiliśmy zdobyć bramki (ktoś powie, że karny na Higuainie- choć niestety w takich sytuacjach się ich nie gwiżdże, a karny to jeszcze nie gol). Juve było lepsze i naprawdę przykro mi się robi, jak widzę śmiech z naszej strony i na naszej, a nawet na innych stronach włoskich klubów, że nie potrafimy przyjąć porażnki na klatę... :/

mariusz72max
mariusz72max

Świetny artykuł tylko pogratulować od 3 sezonów sędziowie mylą się tylko na korzyść Juventusu dowodem był Super Puchar z przed roku kiedy to sie skończy

WZL
WZL

Koko? Juz ci pisałem, spadaj do Maroko. Jak ci się strona i redaktorzy nie podobają. Po co siejesz zamęt. Spadaj na swoja złodziejska stronę, a nie udajesz tu swiętojebliwego gównozjada.

WZL
WZL

Brawo Mariuszek:))) Od razu widac, ze jestes kibicem Napoli:)))

Kuleciak
Kuleciak

Słuchaj Soccavo, nie wiem jaki masz problem i czemu tak zareagowałeś na moja wypowiedź w której tylko trochę wyjaśniłem sytuacje panującą na stronie i zamieszanie z twoim "redaktorstwem". Ale wiesz co? Otóż jestem kibicem Napoli, nie powinno Cie to obchodzić jak długo ale uwierz mi, wystarczająco długo... za to twoje zachowanie zasługuje już na miano PSEUDOkibica! I to nie za wandalizm czy za rozboje a za czystą głupotę. Niepotrzebnie mnie atakowałeś bo nic Ci nie zrobiłem ani nic nie powiedziałem poza moja obiektywna opinią na temat twojego "artykułu". Jeśli to czy jestem kibicem Napoli zależy od tego czy podoba mi się twój beznadziejny i stronniczy artykuł pisany jak przez obrażonego gimnazjalistę a nie to, że od półtora sezonu nie opuściłem ani minuty każdego meczu (wliczając w to towarzyskie) to ja serdecznie pozdrawiam takich kibiców jak ty. Dam Ci dobrą radę. Ty się zajmij wyścigami konnymi bo redaktorem na pewno nie będziesz, więc sobie odpuść. :) Oczywiście pozdrawiam

triplex1984
triplex1984

Aha i jeszcze jedno, Insigne ten koles wymiata. Zaloze sie ze w zimowym okienku kluby angielskie i hiszpanskie beda dawaly za niego sporo hajsu. Oby zostal i dalej sie rozwijal i poprawial poziom Serie A.

koko
koko

''tu nie ma artykułów obiektywnych, wszystkie będą subiektywne aż do bólu.'' ten ból drogi redaktorze chyba zaczyna uciskać Ci mózg. Artykuły, publikacje zawsze powinny być przedsstawione obiektywnie. To, że piszesz az tak subiektywnie wylewając swoją frustrację publicznie, czyni Cię marnym redaktorem.. I tak jak @sikkk wyżej napisał, takie wypowiedzi będą utożsamiane z klubem. ps- wątek, ktory poruszyles powinien sie znalezc na forum i tam mozesz sobie pozwolic na subiektywne dywagacje.

Giocatore
Giocatore

Może artykuł nie jest najwyższych lotów, ale co do meritum zgadzam się z Soccavo. Byłą taka sytuacja gdy Pirlo ewidentnie ciągnął rywala za koszulkę i kartki nie dostał, a chwilę później (właściwie parę sekund później) Hamsik zrobił dokładnie to samo i żółtą już obejrzał i tak mniej więcej było przez cały mecz. Ktoś piszę o szacunku... Na szacunek to Juventus zapracował sobie aferą Calciopoli. Gdyby jeszcze przyznał się do winy i pokajał, ale gdzie tam... co jakiś czas słyszymy o kolejnych prowokacjach ze strony tego klubu, a Moggi nadal robi tam za autorytet.

smieciarze
smieciarze

trójka do zera JUVE żegna frajera buahahahahaahhahahaa śmieciarze jebane miasto sprzatac mopa i kurwa czyscic witryny sklepowe szczota i ulice zamiatac brudasy jebane hahahahahhaa

triplex1984
triplex1984

Giocatore Oj przepraszam kolego ale czemu niby Juventus niezasluguje na szacunek ? 1. Z tego co zauwazylem nikt niema pojecia o Calciopoli bo jak mozna oskarzac Juventus i degradowac ich do serie B ( z czego sadownie zostali uniewinnieni a swoje i tak juz odpokutowali) gdzie milanowi wina zostala udowodniona i dostali bodajze 3 pkt kare. A Inter nie dostal nic a to podobno najwiecej dowodow na nich bylo. I gdzie tu logika i gdzie sprawiedliwosc naprawde widze ze nie macie pojecia o Calciopoli. Poczytajcie troche bo jest tego cala ksiazka do przeczytania i dopiero wtedy oceniajcie bo Juventus chociaz by przez to ze zostal skazany bez zadnych dowodow i powodow zeslany do Serie B zasluguje na szacunek. Takze troche wiedzy nie zaszkodzi a pomoze co niektorym spojzec na tak nazywany przez was RUBENTUS z innej strony.

koko
koko

@WZL Widząc Twą kulturę osobistą, nic dziwnego, że Ci się podobają ;)

Kuleciak
Kuleciak

Napływ kibiców Juve (na stronę o SSC Napoli) po wygranym meczu i szukanie zwady świadczy tylko o was... A co do artykułów Soccavo, to też bym wolał "bardziej obiektywne" albo jak to ująć... Profesjonalne? Miałeś fajny pomysł na pisanie z tzw. jajem ale to niestety, nie przejdzie.

Ochoj
Ochoj

Nie ma co się doszukiwać błędów sędziów, Napoli na tle Juve zagrało słabo, fakt że bramka w 2 minucie pewnie zmieniła nastawienie na ten mecz, ale gra się 90 minut, końcówkę I połowy już zagrali znośnie, w II połowie było jeszcze lepiej ale zabrakło szczęścia, które dopisało Pirlo, piękny gol z wolnego i było już pozamiatane, Napoli nie potrafiło zdobyć bramki, więc podejrzewam że nawet gdyby Juve w 2 minucie nie trafiło, to i tak by wygrali, nasz środek nie istniał, przez co też nikt z przodu nie dostawał piłek i ciężko było stworzyć sobie sytuacje.. a Juve przychodziło to z łatwością Gratulacje dla Juve za dobry mecz, a my musimy teraz dobrze zagarć z Parmą, bo 3 pkt są nam potrzebne, następnie trzeba się przygotować na rewanż z BVB ;) mamy sporo do pracy i nic nie jest jeszcze skreślone, wytrzymać do okienka, wzmocnić i się i trzeba walczyć dalej ;]

Soccavo
Soccavo

Dzięki triplex1984, podsunełeś mi świetny pomysł na artykuł. Napiszę o Calciopoli,tylko nie będe korzystał z twojej "książki" jako żródła.W ten sposób wszyscy dowiedzą się prawdy.

aldzik
aldzik

Artykuł subiektywny, ma do tego prawo, ja jednak cieszę się z tego, że Napoli jako klub z włoskiej czołówki, pretendent do Mistrzostwa Włoch, ma tak prawdziwych kibiców jak powyżej, którzy swoimi wpisami potrafią mimo porażki patrzeć na wszystko ze zdrowym rozsądkiem. Pozdro dla was.

triplex1984
triplex1984

Soccavo To jezeli masz zamiar napisac ( nie z ksiazki ) to skad, z dupy?

Hanys
Hanys

To jest takie troche odbijanie pileczki. Bo jednak badzmy szczerzy ze Juventus swoje na pewno kupil i zyskal, a to ze im tego nie udowodnili to inna bajka. Smutna prawda jest taka, ze wiekszosc wloskich klubow (szczegolnie z polnocy) bralo udzial w ustawianiu meczy, a i calych sezonow. Byly zreszta czasy, ze to mafia decydowala o tym kto wygra scudetto, a kto nie. Nie ma sie co oszukiwac w tej sprawie na polnocy swietych chyba nie ma (poludnie bylo duzo biedniejsze to raczej tracilo niz zyskiwalo) i trzeba sie z tym pogodzic. Ale oskarzenia o ustawianie meczy teraz sa po prostu absurdalne. Prawda jest taka ze po Calciopoli w Italiii brakuje dobrych arbitrow i przez to sedziowanie wyglada jak wyglada, a jest po prostu fatalne. No i zauwazcie ze sedziowe myla sie zazwyczaj an korzysc gospodarzy. Fakt, ze sedzia gwizdnal pare razy na korzysc Juve, no ale nie dopisywalbym do tego teorii spiskowych. Dostalismy po dupie teraz, ale nie ma co oskarzac sedziego o to, tylko trzeba sie ogarnac i pokazac im na San Paolo miejsce w szeregu :)

Hanys
Hanys

A co do artykulu o Calciopoli. Sugerowalbym jakis felieton ;) Tylko fajnie jakby to bylo napisane obiektywnie, bo jak narazie to albo jest hejt na Juve, albo wielka pochwala, co nie jest ani prawdziwe, ani do niczego nie prowadzi. I ludzie do kurwy nedzy, skonczcie sobie cisnac na wzajem! Ile Wy macie lat?! 5?!

Soccavo
Soccavo

"Juventus swoje na pewno kupil i zyskal, a to ze im tego nie udowodnili to inna bajka." Amen

Hanys
Hanys

No dobrze wiemy jak to dziala, co zreszta pokazala sprawa Cannavaro w zeszlym sezonie. Znaczy chodzi mi mniej wiecej o to, ze Juventus tez pewnie swiety nie byl (tak samo jak Milan, Inter i wiele innych klubow, nie wykluczone ze z Napoli wlacznie) i o to mi chodzilo w tym wpisie ;) No a co do kary to fakt, ze maci prawo czuc sie rozgorczeni, ze w zasadzie tylo Wy dostaliscie porzadnie po dupie w tej sprawie.

triplex1984
triplex1984

Hasys Po trochu masz troche racji lecz z drogiej strony sam odbiles ta pileczke. Oboje dobrze wiemy jak dziala system sadownictwa we wloszech i wystarczy ze cie pomowie o zgwalcenie malego chlopca ( choc kazdy wie ze tego niezrobiles ) to i tak cie do ciupy wsadza bo dla nich ten ktory cie pomowil jest wiarygodny a ty niestety jestes podejzany i nawet jak cie uniewinnia to i tak smrud sie za toba bedzie ciagnal. To samo stalo sie z Juventusem. Zniszczyli go, zrownali z ziemia bo musieli cos wymyslic zeby ujebac drozyne ktora stala na drodze sukcesow Interu i Milanu. Naszczescie powstal niczym Feniks z popiolu i wrocil na nalezne mu miejsce czyli KROLA SERIE A.

triplex1984
triplex1984

Hasys Tak czy siak bylo, minelo a zapomniec sie nieda ale fajnie ze jeszcze istnieja ludzie z ktorymi mozna normalnie podyskutowac. Pozdrawiam i trzymam kciuki za Napoli w LM a modle sie o cud dla Juve bo wyjscie z grupy w tym roku sami sobie spartolilismy. FORZA SERIE A

triplex1984
triplex1984

Mimo działań Luciano Moggiego oraz innych skazanych w procesie Calciopoli nie istnieją dowody na to, że wynik końcowy sezonu 2004/2005 został wypaczony - orzekł Trybunał w Neapolu z sędziną Teresą Casorią na czele. Juventus więc prawidłowo zdobył scudetto, które zostało mu później odebrane!Wyrok w powyższej sprawie - dotyczącej również ściśle wyników sportowych z pamiętnych lat - zawarty jest na 558 stronach. Na stronach 84 i 85 tej ważnej dokumentacji Teresa Casoria podkreśla, iż "z przesłuchania wszystkich świadków wynika, iż nie istnieją dowody na to, że wypaczony został wynik końcowy sezonu sportowego 2004/2005". Kwestia zachowania Moggiego i innych to odrębna sprawa, za co zostali oni ukarani, w opinii Trybunału nie wpłynęło to na rezultaty osiągane w rzeczywistości na boisku. Teoria, która zniszczyła Juventus kilka lat temu, okazała się więc bez pokrycia.W uzasadnieniu wyroku czytamy czarno na białym: Moggi i pozostali są winni zachowań takich jak: wykonywanie telefonów, zasiadanie do wspólnych kolacji oraz utrzymywanie relacji mających na celu zacieśnienie stosunków z osobami mającymi potencjalny wpływ na wynik meczów - takimi jak sędziowie oraz ich desygnujący. Nie jest to w żaden sposób równoznaczne jednak z jakimkolwiek ustawianiem meczów - bo do tego zdaniem sądu nie doszło.Na tym jednak nie koniec. Sąd orzekł również, że desygnowanie sędziów na mecze Serie A odbywało się w sposób zupełnie prawidłowy. Nie było więc mowy o "ustawianych" losowaniach, o czym było głośno w trakcie Calciopoli. "Jak wykazała linia obrony w trakcie przesłuchania, losowania arbitrów na mecze ligowe nie były fałszowane". W dalszych słowach czytamy między innymi, iż ściśle określona formuła losowań (odbywających się w obecności dziennikarza i notariusza) uniemożliwiała Bergamo i Pairetto ustawianie losowań.Włoscy kibice Juventusu tym bardziej zaczęli domagać się zwrotu odebranych tytułów mistrzowskich, co więcej - są zdania, iż turyński klub, poszkodowany w całym procesie, powinien otrzymać sowite odszkodowanie za poniesione straty.

triplex1984
triplex1984

Jeszcze jakies pytania?

Hanys
Hanys

No to prawda. Tez chcialbym byscie wyszli z grupy, bo to wazne by zbierac punkty i zeby Serie A wrocila na podium rangingu UEFA. No i leiej byscie grali na 2 fronty, zgubicie wiecej punktow :P Rowniez pozdrawiam ;)

Czesiek
Czesiek

http://ofsajd.onet.pl/newsy/klasyfikacja-bledow-sedziowskich-serie-a-najwiecej-zyskalo-napoli-stracil-milan/9vp1x czytaj a potem płacz o Calciopoli patałachu

Hanys
Hanys

Nie no Czesiek nie robmy sobie jaj z pogrzebu. Te tabele nie sa zbyt dobrym wyznacznikiem.