Borussia - Napoli. Dzemali "zastąpi" Hamsika?

Podziel się tym artykułem

dzemilimorobig.png

Włoskie media donoszą, że Rafael Benitez może zmienić taktykę Azzurrich na najbliższy mecz z Borussią Dormund. W tym spotkaniu Napoli miałoby zagrać ustawieniem 4:3:3, a nie 4:2:3:1 jak Neapolitańczycy grali od początku sezonu. Zawodnikiem, który miałby wejść na miejsce Marka Hamsika byłby Blerim Dzemaili.

Defensywa miałaby nie przejść zmian ze względu na słabą sytuację kadrową Azzurrich. W bramce ma pojawić się etatowy goalkeeper Neapolitańczyków Pepe Reina. Z kolei w linii obrony kolejno od prawej: Christian Maggio, Raul Albiol, Miguel Britos oraz Pablo Armero.
Dopiero idąc dalej hiszpański szkoleniowiec może zmodyfikowac ustawienie Napoli. Pomoc w meczu przeciwko AC Parmie nie funkcjonowało zbyt dobrze. Dlatego wzmocnienie środka pola kolejnym zawodnikiem mogłoby przynieść porządany efekt. Tym zawodnikiem miałby być właśnie Blerim Dzemaili, który jak dotąd nie był często używany przez Rafę Beniteza. Towarzyszyć Szwajcarowi mogą jego koledzy z reprezentacji, tj. Gokhan Inler oraz Valon Behrami.
Pozostaje jeszcze ostatnia pozycja do obstawienia. Oczywiście jest to atak. W tej formacji miałoby pojawić się trzech zawodników. Jak zwykle na szpicy zagrałby Gonzalo Higuain, a na prawej stronie Jose Maria Callejon. Nie ma jeszcze pewności kto pojawi się na lewym skrzydle, ale może to być Dries Mertens, który dzięki dobrym występom stał się podstawowym graczem Napoli w Lidze Mistrzów.
Grafika z prawdopodobną formacją po prawej.
Komentarzy: 4
Matthew19
Matthew19

To sugerował już wcześniej accattone i moim zdaniem to może się sprawdzić. Z Dżemailim mamy silniejszą defensywę, bo Blerim dobrze sobie w tych aspektach radzi, a skrzydłowi mają dzięki temu mniej obowiązków defensywnych i mogą szaleć na swoich flankach i dogrywać piły do Gonzalo. Zobaczymy jakie ustawienie wybierze Benitez, ale wg mnie to na pewno również mogłoby zdać egzamin. Ale trzeba ufać trenerowi. Forza Napoli!

mariusz72max
mariusz72max

Świetne ustawienie oby tak zagrali i będzie dobrze FORZA NAPOLI AVANTI

mariusz72max
mariusz72max

[img]https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-ash4/1426723_678144935552417_1214691600_n.png[/img]

mariusz72max
mariusz72max

Forza Napoli Sempre