Kolejne pewne zwycięstwo!

Obrazy: napnicebig.pngW ostatnim przed sezonowym meczu Napoli pewnie pokonało w Berlinie Herthę aż 4:1. Swoją premierową bramkę w błękitnej koszulce zdobył Arkadiusz Milik! Polak do swojego dorobku dołożył jeszcze asystę przy golu Driesa Mertensa.

Azzurrinie zbyt dobrze weszli w spotkanie, co potwierdził gol Ibisevicia na 1:0 w 23 minucie. Po straconej bramce podopieczni Maurizio Sarriego szybko objęli inicjatywę i już kwadrans później neapolitańczycy mogli cieszyć się z wyrównania. Il Capitano i mamy remis. W piewszej połowie nie padło już więcej bramek.

Wraz z rozpoczęciem drugiej odsłony meczu, Sarri zdecydował się dokonać trzech zmian. Boisko opuścił Reina, Allan oraz Gabbiadini. W ich miejsce weszli Sepe, Zieliński oraz Milik. Azzurri nadal posiadali kontrolę nad meczem i w 53 minucie wyszli na jednobramkowe prowadzenie za sprawą bramki Callejona.

W 70 minucie po ładnej akcji Hamsika i Mertensa, w sytuacji sam na sam nie pomylił się nikt inny jak Arkadiusz Milik! Było to jego premierowe trafienie dla SSC. Polak nie zwalniał tempa i niespełna kwadrans później asystował przy bramce Driesa Mertensa, która ostatecznie ustaliła wynik spotkania.

Hertha Berlin - SSC Napoli 1:4 (1:1)

23\' Ibisevic; 38\' Hamsik, 53\' Callejon, 70\' Milik, 83\' Mertens

NAPOLI: Reina (46\' Sepe) - Hysaj (71\' Maggio), Koulibaly (84\' Luperto), Albiol (74\' Chiriches), Ghoulam (77\' Strinic) - Allan (46\' Zieliński), Valdifiori (55\' Jorginho), Hamsik (84\' Roberto Insigne) - Callejon (67\' El Kaddouri), Gabbiadini (46\' Milik), Lorenzo Insigne (55\' Mertens)