Po odejściu Waltera Mazzarriego, Napoli musi szukać dla siebie nowego trenera jednym z kandydatów na to miejsce jest Rafael Benitez. Hiszpan w tym sezonie prowadził Chelsea Londyn jako tymczasowy trener, dlatego teraz opuszcza ten klub. Jednak szkoleniowiec zapisał się na pewno w historii tego zespołu zdobywając puchar Ligi Europy.
Włoska prasa pisała już o nowym klubie dla Rafaela Beniteza, Waltera Mazzarriego oraz Allegriego. Według Corriere dello Sport, Hiszpan przeniesie się właśnie do Napoli.
Sam szkoleniowiec mówi o przejściu:- Włochy to kraj, który świetnie zna się na piłce nożnej. Napoli? To bardzo silna drużyna, tak jak wiele innych w lidze włoskiej. Na razie nie mogę jednak myśleć o przyszłości, ponieważ mam przed sobą kolejny mecz w Premier League. Jeśli pytacie jednak czy chciałbym wrócić do Włoch, to odpowiedź brzmi "tak", ponieważ kocham pasję do futbolu, którą w sobie macie. - Tak były trener Chelsea mówił przed spotkaniem z Evertonem, które Chelsea rozgrywało w ramach 38. kolejki Premier League.
Popularny " Rafa" swoją karierę zaczynał w rezerwach Realu Madryt. Następnie przez kilka hiszpańskich średniaków doszedł do Valencii CF. Trenował tam przez trzy lata od 2001 roku. Potem przeniósł się do Liverpoolu. Szkoleniowcem u The Reds był aż po 2010 rok. Wtedy przeniósł się do ligi włoskiej, a konretniej do Interu. Niestety grudniem 2010 został zwolniony. Bez pracy był aż do listopada poprzedniego roku, kiedy to przeął Chelsea.

Po odejściu Waltera Mazzarriego, Napoli musi szukać dla siebie nowego trenera jednym z kandydatów na to miejsce jest Rafael Benitez. Hiszpan w tym sezonie prowadził Chelsea Londyn jako tymczasowy trener, dlatego teraz opuszcza ten klub. Jednak szkoleniowiec zapisał się na pewno w historii tego zespołu zdobywając puchar Ligi Europy.
Gandak
Walter lepszy :(