Juventus - Napoli: Lobotka błyszczy, Ghoulam daje radę

Podziel się tym artykułem

Oceny meczowe za starcie z Juventusem.

David Ospina - 6,5 - Nie ma zbyt wiele pracy, broni cztery niewymagające strzały i nie ma sobie nic do zarzucenia przy golu Chiesy. Gra nogami gorzej niż zwykle.

Giovanni Di Lorenzo - 7,5 - Gra bardzo solidny mecz, radzi sobie w defensywie i stara się podłączać do akcji ofensywnych, będąc zawsze opcją dla Politano. Pozostaje niezniszczalny i gra kolejny pełny mecz w tym sezonie. Nie opuścił nadal żadnej minuty w 21/22!

Amir Rrahmani - 7 - Razem z Juanem Jesusem wyglądają bardzo dobrze, tworząc zgrany duet. Radzą sobie z Alvaro Moratą i wystrzegają się błędów w rozegraniu.

Juan Jesus - 7 - Jak wyżej. Zaczyna trochę nerwowo, ale przez pozostałą część meczu nie myli się.

Faouzi Ghoulam - 7 - Były słuszne obawy co do występu piłkarza, który od trzech lat właściwie nie dostaje minut. On jednak nie tylko wytrzymuje 90 minut kondycyjnie bez żadnego urazu, ale gra bardzo poprawnie, unikając strat piłki i radząc sobie w obronie.

Diego Demme - 7,5 - Niemiec gra najlepszy mecz w tym sezonie. Nie czuje się z piłką aż tak komfortowo jak jego kolega ze środka pola, ale wykonuje brudną robotę prawidłowo. Dobrze się ustawia i zabezpiecza linię obrony.

Stanislav Lobotka - 8 - Najlepszy na boisku. Wygrywa większość pojedynków w środku, wprowadza spokój, szybko przemieszcza futbolówkę i imponuje przez całe 90 minut. Po raz kolejny widzimy ile dobrego wnosi jego balans ciałem i duża dokładność. Świetnie uzupełnia się z Demme.

Matteo Politano - 6,5 - Brakuje mu błysku, chociaż wypada go pochwalić za asystę przy trafieniu Mertensa. Ciężko pracuje przez cały swój występ.

Piotr Zieliński - 6,5 - Przeciętny występ Polaka. Niby ciągle jest opcją gdy pojawia się między liniami, ale brakuje mu błysku, gra dosyć bezpiecznie jak na siebie. Kilka razy spowalnia akcje, gdy odskakuje mu piłka. Można od niego oczekiwać trochę więcej.

Lorenzo Insigne - 7 - To on kreuje pierwszego gola Napoli, chociaż kończy ten mecz bez liczb. Potwierdza się, że żaden inny skrzydłowy Napoli nie jest zbliżony profilem - przykładowy Lozano nigdy nie widzi tego podania. Insigne stara się być pod grą i gra celnie, chociaż strzały nadal mu nie wychodzą. Tak czy inaczej, całkiem dobry występ naszego kapitana po wielkim zamieszaniu.

Dries Mertens - 7,5 - Gdyby ktoś miał strzelić kolejnego gola dla Napoli, to byłby on. Po golu nadal to on jest najgroźniejszym z Azzurrich i kilkukrotnie oddaje strzały na bramkę Szczęsnego. Cofa się głębiej dla drużyny, sprawiając czasem wrażenie fałszywej dziewiątki.

Brak komentarzy. Twój może być pierwszy!