Napoli 4:0 Monza. Kolejna wysoka wygrana!

Choć w trakcie tygodnia do zespołu dołączyli Giacomo Raspadori, Giovanni Simeone oraz Tanguy Ndombele, nie było dane im zadebiutować. Luciano Spalletti postawił na tę samą jedenastkę, która tydzień wcześniej rozprawiła się w Weronie z Hellasem. Do Neapolu w barwach Monzy powrócił Andrea Petagna, który przez dwa poprzednie sezony reprezentował nasz klub.

Podobnie jak tydzień temu, Napoli zaczęło agresywnym pressingiem i chęcią zaprezentowania ofensywnej gry. Od pierwszych minut nasi piłkarze atakowali i strzelali na bramkę beniaminka. Groźne były przede wszystkim stałe fragmenty gry. Do szans dochodzili Kim i Osimhen, choć na tablicy wyników utrzymywał się wynik 0:0. Strzelanie rozpoczął Khvicha Kvaratskhelia w 35. minucie kapitalnym strzałem z dystansu. Gruzin przywitał się z kibicami tiraggiro, którego nie powstydziłby się Lorenzo Insigne. Przed przerwą obejrzeliśmy jeszcze jednego gola, w ostatniej minucie doliczonego czasu. Wystarczyła szybsza wymiana piłki w środku pola, aby Anguissa wypuścił Osimhena w pole karne, a Nigeryjczyk mocnym strzałem po ziemi pokonał Di Gregorio.

W drugiej połowie trochę spadło tempo, ale piłkarze Napoli dołożyli jeszcze dwie bramki. W środku pola piłkę przejął Lobotka i zagrał na lewo do Kvaratskhelii, a ten położył na ziemi Antova i lewą nogą umieścił piłkę w siatce. Wspomniany wcześniej Petagna zdobył bramkę dla gości, lecz sędzia po analizie VAR dostrzegł faul na Rrahmanim i anulował to trafienie. W 93. minucie swojej bramki doczekał się Kim po dośrodkowaniu Zielińskiego. Mecz zakończył się wynikiem 4:0.

Napoli 4:0 Monza

1:0 Khvicha Kvaratskhelia 35' (Piotr Zieliński)

2:0 Victor Osimhen 45+2' (André Zambo Anguissa)

3:0 Khvicha Kvaratskhelia 63' (Stanislav Lobotka)

4:0 Min-jae Kim 90+3' (Piotr Zieliński)

Monza (3-5-2): Michele Di Gregorio - Marlon, Andrea Ranocchia (48' Valentin Antov), Andrea Carboni - Samuele Birindelli (83' Andrea Colpani), Filippo Ranocchia (58' Mattia Valoti), Andreas Barberis, Stefano Sensi, Marco D'Alessandro (46' Salvatore Molina) - Andrea Petagna (83' Christian Gytkjaer), Gianluca Caprari.

Napoli (4-3-3) : Alex Meret - Giovanni Di Lorenzo, Amir Rrahmani, Min-jae Kim, Mário Rui (70' Mathías Olivera) - André Zambo Anguissa, Stanislav Lobotka (78' Alessio Zerbin), Piotr Zieliński- Hirving Lozano (78' Matteo Politano), Victor Osimhen (84' Adam Ounas), Khvicha Kvaratskhelia (70' Eljif Elmas).