Napoli nadal szuka napastnika

Podziel się tym artykułem

borriellorombig.png

Alessandro Matri oraz Duvan Zapata są głównymi kandydatami na pozycję napastnika w SSC Napoli. Jednak nie tylko oni mogą zastępytać Gonzalo Higuaina w tym sezonie. Azzurri złożyli ofertę za Marco Borriello, ale starają się również o innych graczy.

Jak donosi gazeta Il Mattino, Neapolitańczcy złożyli ofertę za 31-letniego napastnika AS Romy - Marco Borriello. Azzurri chcą wypożyczyć Włocha z możliwością wykupu za 5 mln euro.

31-latek jest wychowankiem AC Milanu. Z tamtąd byl wypożyczany do wielu Włoskich klubów. Dopiero w 2010 roku wypożyczyła go AS Roma, po czym wykupiła na stałe za 10 mln euro. Jednak tam również nie grał on zbyt długo. Po półtora roku został wypożyczony do Juventusu, a następnie do Genoi. Tam rozegrał on 28 spotkań, w których zdobył jedynie 12 bramek i zlaiczył trzy asysty.

Innym pomysłem jest sprowadzenie na Stadio San Paolo Abela Hernandeza. Zwolennikiem tego talentu jest Rafa Benitez. Jednak na razie nie podjęto stanowczych działań, aby kupić Urugwajczyka. Jednak jeśli ten pomysł również by nie wypalił, Azzurri mają w zanadrzu młodego Chilijczyka - Nicolasa Castillo. 20 latek reprezentuje barwy klubowe Universidad\'a Católica.

Komentarzy: 7
Gandak
Gandak

Abel byłby bardzo dobrym rozwiązaniem.

mariusz72max
mariusz72max

Zgadzam się jest młody i ambitny po co nam weterani już był Lucareli i nic nie pokazał pokazał

Napolifans
Napolifans

Abel lub Zapata byli by najlepszą opcją.

Olhen
Olhen

Myślę ze Abel lub Nicolas ale można jeszcze poszperać niezły byłby Vossen a do obrony Rojo :)

Tomek_Genoa
Tomek_Genoa

Hernandez wiecznie w szpitalu, kogoś z zagranicy nie warto sprowadzać. Myślę, że Napoli powinno ściągnąć do ataku kogoś sprawdzonego i uznanego we Włoszech, bo nie wiadomo jak będzie prezentował się Higuain. juventus sprowadził kilku sprawdzonych w Serie A grajków i to wystarczyło na Scudetto. Azzurri też potrzebują kogoś, bez eksperymentów. W zeszłym sezonie widziałem wszystkie mecze Borriello. Facet grał na prawdę świetnie. Cofał się, potrafił podać, strzelić, silny fizycznie. Ktoś taki by się na pewno przydał. Problem w tym, że Prade za czasów pracy w Romie dał mu pensję 5,4 miliona € rocznie.

Hamsik
Hamsik

Cały czas jestem za kolumbijczykiem na prawdę ten kraj ostatnimi czasami wydaje perełki :)

Michał
Michał

Za 5 mln możemy mieć dużo bardziej perspektywicznego Abela. Drugie pięć i mamy Zapatę, równie utalentowanego. Borriello pogra na najwyższym poziomie jeszcze sezon, może dwa, a z tych piłkarzy możemy mieć pożytek na dłużej, albo po prostu sprzedać ich z pewnym zyskiem.