Zobacz temat
 Drukuj temat
Zimowe okienko transferowe - sezon 2013/2014
Ochoj
Witam,
okienko zostało już otwarte, kilka ciekawych transferów już za nami, sporo spekulacji i przymiarek.
Prawdopodobnie pierwszym zawodnikiem który tej zimy dołączy do Napoli będzie Gonalons, gracz Lyonu.
Jakie macie zdanie na temat tego transferu i kto jeszcze zasili waszym zdaniem klub z Neapolu?

Dla mnie Gonalons to dobre rozwiązanie, ma 24 lata więc sporo gry przed nim, gra całkiem przyzwoicie, a Jego wszechstronność pozwoli nam załatać dziury w obronie i nawet wspomóc środek pola. Moim zdaniem, bardzo dobry ruch De La Z przymrużeniem oka

Co do kolejnych ewentualnych transferów, to żadne nazwiska za bardzo mi się jak na razie nie nasuwają.. ale uważam że potrzebujemy ofensywnego pomocnika.
Hamsik wraca po kontuzji, ale Jego forma chyba trochę spadła ostatnio, a jak to będzie wyglądało teraz to też niewiadoma... Potrzeba kogoś kto będzie mógł rywalizować ze Słowakiem, lub go zastąpić, bo mimo prób z Pandevem czy Callejonem, braki Hamsika dało się odczuć.

De La podobno daje 30mln na to okienko, transfer Gonalonsa ma wynieść 12mln, więc 18mln jeszcze zostaje.
Na jedno dobre wzmocnienie to na pewno wystarczy, dla mnie powinien to być pomocnik, który potrafi szybko rozegrać, jak i wykończyć.
Jeśli ktoś mi przyjdzie na myśl, to napiszę Z przymrużeniem oka

EDIT:

No i proszę, dość szybko mi przyszło nazwisko Pokazuje język
natknąłem się na informację że Milan chce ściągnąć z Valencii Evera Banegę, miałoby to być wypożyczenie z opcją wykupienia za 10mln.

Chyba chciałbym go w Napoli, również młody zawodnik, 25 lat, dobry technicznie środkowy pomocnik, który wg mnie mógłby grać i razem z Hamsikiem w środku, jak i dobrze go zastąpić.
Jeśli transfer miałby oscylować właśnie w granicach tych 10mln to jestem zdecydowanie na tak. Dajmy nawet te 12mln jak za Gonalonsa, bo moim zdaniem byłoby warto, a Napoli na pewno ma czym Argentyńczyka przyciągnąć Z przymrużeniem oka
Aktualnie 3 pozycja w Serie A, co za tym idzie występy w LM w przyszłym roku, a to ważne, więc dużo lepiej niż Milan Pokazuje język grupka zawodników ligi hiszpańskiej, jak i koledzy z reprezentacji, co da mu łatwiejszą aklimatyzację w zespole.

Już mi się układa nasza ofensywa wraz z nim,
Higuain na szpicy, za nim Hamsik razem z Everem, trochę bardziej cofniętym,
boki wiadomo dwójka z trójki Callejon, Mertens, Insignie Z przymrużeniem oka
oraz Behrami destrukcja,
4:5:1 pełną parą ;]
Edytowane przez Ochoj dnia 07-01-2014 10:35

mauriciodemoskalis
Moim zdaniem klasowy obrońca to podstawa. Siła ofensywna jest, ale co z tego jak tracimy potem 3 gole i w rezultacie 2 punkty

Ochoj
mauriciodemoskalis

po części masz rację, skuteczna obrona to podstawa, ale uważam że jeśli wzmocnimy środek pola, to odsapnie też obrona.

Jeśli będziemy skutecznie utrzymywać się środku pola z piłką to automatycznie obrońcy będą rzadziej narażeni na ataki przeciwnika, więc będą mieli trochę mniej pracy i więcej sił.
Na ile nam to pomoże w tyłach to nie wiem.. ale uważam ze na pewno coś da.

Mocny środek, który będzie częściej przy piłce i mniej tracił na swojej połowie, jak i również wcześniej przerywał ataki przeciwnika, a mając częściej piłkę, będziemy też teoretycznie stwarzać sobie więcej okazji z przodu Z przymrużeniem oka

mariusz72max
Moim zdaniem defensywa jest ok ale Benitez ma klapki na głowie ma Cannavaro ale go po prostu nie trawi brak nam rozgrywających pomocników Inler jak prawdziwe drewno niczym nie zaskakuje we wczorajszym meczu Pomoc !!! nie istniała Prezes podarował 30 MIL na transfery ale czas pokaże

Matthew19
Co do Banegi to jeszcze kolejny plus i to dużo, że zna się z Gonzalo i Federico ze zgrupowań reprezentacji, na które jest regularnie powoływany. Myślę, że to mógłby być naprawdę dobry transfer, powołania do tak silnej reprezentacji tylko świadczą o jego klasie. Gonalons wtedy jednak nie byłby aż tak bardzo potrzebny, chyba że odejdzie Inler.

Wiadomo jednak, że priorytetem jest obrońca, jednak tego Banegę też należałoby rozważyć. Co do Cannavaro to nie ma co się oszukiwać, gra coraz gorzej a młodszy nie będzie.
Na pozycję stopera do gry rozważał bym kogoś z trójki
1. Vermaelen
2. N'Koulou
3. Agger
Rozważyłbym też kupno młodego obrońcy który byłby na początku rezerwowym ale docelowo transferem na wiele lat:
1. Zouma
2. Ilori (być może Liverpool zgodziłby się na wypożyczenie, Beniteza szanują a młody Tiago nie może sobie tam pograć bo stoperów mają kilku doświadczonych, a Live walczy jednak o wysokie cele w tym roku)

Troszkę się wypracowanie zrobiło ale mam nadzieje, że się połapiecie Szeroki uśmiech

Ochoj
no i okazuje się że z Gonalonsem jednak może być klapa.. a było już prawie pewne, ponoć oferowali już nawet 17mln ;/ no szkoda trochę, ale już bym go raczej odpuścił, skoro nie chcą to nie, a cena tylko rośnie..
Skupił się na kimś innym teraz, może spróbujmy teraz z Vermaelenem, oraz z wymianą Vargasa na kogoś z Valencii, a mówiąc o Valencii to nadarza się okazja aby wyciągnąć wcześniej przeze mnie wspomnianego Banegę Uśmiech

Michal
No i po okienku. Jakbyście ocenili postawę Napoli zimą na rynku transferowym?

Jak dla mnie znakomitym transferem jest Jorginho. Myślę, że to może być nasz nowy Hamsik. Na razie będzie występował obok Słowaka i podpatrywał jego grę, a w przyszłości może zająć jego miejsce, jako pierwszego rozgrywającego. Ghoulama widziałem w kilku meczach ASSE w tym i tamtym sezonie i muszę przyznać, że jeśli chodzi o jego umiejętności ofensywne, to jest w tym bardzo dobry. Gorzej jeśli trzeba się wrócić do defensywy, ale mam nadzieję, że Rafa go oszlifuje i nauczy harówki z tyłu. Henrique jest dla mnie kompletną niewiadomą. Wiem o nim tylko tyle, że to niespełniony talent Barcelony, ściągnięty przez Katalończyków za niezłą kasę. Ostatnio grał w Palmeiras, które gra w drugiej klasie rozgrywkowej w Brazylii, co raczej nie jest najlepszym wyznacznikiem prawdziwych umiejętności gracza.
napoli24h.pl/images/zunigaidzemailisyg.png

Ochoj
Witam,
jak się okazało Napoli zimą dokonało w sumie 4 wzmocnień.

Najpierw przyszedł do nas Reveillere, który miał wspomóc boki obrony, gracz z doświadczeniem, wydaje mi się że spisuje się nawet nieźle, biorąc pod uwagę to że długo nie grał i w zasadzie trafił tu tylko jako "zapchajdziura" do końca sezonu, a wiek też już ma.
Reasumując raczej na plus moim zdaniem.

Następnie był Jorginho, który przyszedł do nas z Hellasu aby wzmocnić nasz środek. Udało mu się. Dla mnie ten transfer to strzał w dziesiątkę. Przede wszystkim to gracz młody, który może grać kilka ładnych lat na wysokim poziomie. Gra bardzo ładnie dla oka, uważam że nie raz będzie sprawiał nam radość swoją grą Uśmiech Pokazał to wczoraj już z Romą. Oby jak najczęściej się tak prezentował to o środek będę spokojny.

Kolejny nabytek to Henrique.
Ciężko cokolwiek akurat o tym zawodniku napisać, gdyż zagrał na razie tylko kilka minut.. miejmy jednak nadzieję że się u nas sprawdzi Z przymrużeniem oka Rywalizacja w obronie na pewno wpłynie też pozytywnie na resztę naszych defensorów Z przymrużeniem oka

Ostanie wzmocnienie, Ghoulam.
Lewy obrońca który daje nam jakość i z tyłu, i z przodu.
Na mnie już pierwsze wrażenie zrobił dużo lepsze niż Armero.
Odczuwaliśmy brak Zunigi przez pewien czas, ale teraz chyba możemy być już spokojni Z przymrużeniem oka Uważam że teraz lewa obrona jest świetnie obstawiona, a Ghoulam powinien być pierwszym wyborem na tą pozycję. Zuniga po kontuzji będzie miał z kim rywalizować, ewentualnie grać przed Algierczykiem Z przymrużeniem oka

Ogólnie okienko na duży plus, młoda drużyna, która ma ogromny potencjał na lata, oby tylko Benitez dostał czas i to porządnie poukładał, a będziemy świętować niejeden puchar z tą ekipą Z przymrużeniem oka

Przejdź do forum:
Ostatnio poruszane tematy
  Temat Wyświetleń Odpowiedzi Ostatni post
Strona Napoli - co dalej?
Serwis
13532 16 Vasco
29-03-2021 15:03
X czy Y
Gry forumowe
237301 281 Raskol
02-04-2019 09:58
5 ulubionych piłkarzy