Zobacz temat
 Drukuj temat
Mistrzostwo Seria A w sezonie 2015/2016
Ochoj
Witam,
odpadnięcie z LE skłoniło mnie do przemyśleń związanych z szansami na zwycięstwo w Serie A.
Wiadomo, początek sezonu nie był aż tak świetny, ale później Napoli naprawdę zaczęło grać dobrze. Apetyty rosły, co w sumie nie dziwi, a tym bardziej że Juve było daleko z tyłu.
Teraz gdy jesteśmy już bliżej końca, widać że sporo się zmieniło. Jeszcze nie dawno niektórzy widzieli potrójną koronę dla Napoli, a teraz pozostajemy w walce o jedno trofeum, oglądając plecy Juve. Fakt że to tylko 1pkt ale jednak.
Osobiście uważam że ten sezon mimo tego że jeszcze się nie skończył, to chyba będzie można zaliczyć go do udanych.
Nawet jeśli Napoli nic nie wygra, to powinni wrócić do LM, a to już coś Z przymrużeniem oka
Wracając do walki o Scudetto; Juve wciąż ma szansę na pozostanie w grze na trzech frontach, a Napoli zostaje już tylko liga.
Tutaj właśnie jest to właściwe pytanie, czy uważacie że gracze Napoli są w stanie sięgnąć po tak długo wyczekiwane Mistrzostwo Włoch?
Ja uważam że tak, jeden pkt to nie dużo. Mamy więcej czasu na odpoczynek, gdyż Juve wciąż ma więcej meczy przed sobą, a jeśli dołoży się do tego odpowiednie rotacje, to wciąż można mieć nadzieję na sukces Z przymrużeniem oka
Decydujący będzie jak dla mnie teraz mecz z Fiorą. Po 4 meczach bez zwycięstwa czas na 3pkt-y, które będą decydujące dla końcowego ustawienia tabeli na koniec sezonu Z przymrużeniem oka

Petrus
Do mistrzowskich ambicji, jak do wszystkiego, podchodzę z dużą rezerwą i sceptycyzmem. Napoli gra(ło) przez większość sezonu kombinacyjny futbol, a przede wszystkim efektywny. Jednakże nigdy wprost nie zakładałem, że będzie bić się do ostatniej kolejki o mistrzostwo. Drużyna Sarriego nie dysponuje tak silną ławką rezerwowych jak rywale z Turynu. Ponadto Juve raczej wkrótce odpadnie z LM po wyjazdowym meczu z Bayernem i nasza potencjalna przewaga, w kwestii łatwiejszego kalendarza gier, przepadnie. Myślę, że troszkę bagatelizujemy resztę stawki, a chociażby Roma wciąż może stanowić poważne zagrożenie dla nas. Ostatnio Dzeko przypomniał sobie jak się gra w piłkę, ale to tylko przykład. Rzymianie de facto nie dysponują gorszym składem od nas, przynajmniej takie jest moje zdanie. Na szczęście zarząd drużyny Tottiego przez parę mięsiecy ślepo ufał R. Garcii i w ten sposób ułatwił nam walkę o mistrzostwo.
Idźmy dalej. Nie trawię Interu Manciniego, bowiem poza solidnym środkiem obony i skutecznym Icardim nie dysponuje specjalnie ciekawymi zawodnikami. Przy odrobinie szczęścia jednak Nerazzurri mogą napsuć nam krwi.
Nasz najbliższy rywal od początku sezonu uskutecznia włoską odmianę tiki-taki, zaproponowaną przez…Portugalczyka. No właśnie, potrafią zagrać przepięknie, ale jednocześnie kompletnie polec jak w rewanżu z Tottenhamem. Kalinic, Ilicic i Bernardeschi rozgrywają bardzo dobry sezon i na nich głównie musimy uważać. Jakie są zatem moje typy? Obstawiłbym remis we Florencji. No chyba, że jakimś cudem przypomnimy sobie na czym polega potęga ofensywy Napoli.
Prawda jest taka, że mieliśmy dość paskudny fragment w kalendarzu, kto wie czy nie decydujący o odbiorze sezonu.
Jak oceniam ten sezon w porównaniu do poprzedniego? Być może mylę się, ale gramy lepiej w defensywie, a to już jest konkretna zmiana. O postawie Higuaina napisano już wszystko, więc pominę ten wątek. Chociaż zastanawiam się czy Napoli nie było do tej pory za bardzo uzależnione od Argentyńczyka? Zdecydowanie uważam, że Gabbiadini powinien częściej grać, nawet w podstawowym składzie.

Meeeertens
Osobiście liczyłem sie z tym, że dobry wynik w SerieA będzie sie równał z odpuszczeniem innych pucharów. Nic dziwnego, nie mamy takiej kadry, zeby grać na wszystkich frontach z taką samą skutecznościa. Bo kto potrafiłby zastąpić Higuaina, Hamsika? Co do tej niezmiennosci skłądu Sarriego, myślę, ze przegapił pare momentów, kiedy inni zawodnicy (nie z pierwszej 11) byli w niezłej formie i mogli złapać wiatr w żagle. Teraz dla mnie celem nr 1 jest LM. Nieważne czy z drugiego, czy pierwszego miejsca. Dostaniemy za to dużo pieniedzy, i jeśli uda nam sie zatrzymac gwiazdy (mówi sie dużo o odejsciu KK, Mertensa, Higuaina) i rozszerzyc skład zawodnikami z górnej polki, mozemy liczyc na więcej w przyszłym sezonie Uśmiech Wszystko powoli, nie od razu Rzym zbudowano

MichalloSSCN
jestem uczulony na "Seria A"....
Ja myśle, że bedzie vice. ;/
szkoda, fajnie by bylo, jakby sarri w 1szym sezonie mial trofeum

OZS1
Ja osobiście też podchodzę do tematu Majstra z dystansem gdyż nie ma co pompować balonika na zapas. Pamiętamy jak było w tamtym sezonie zajmowaliśmy 3 miejsce 2 pkt straty do Romy która przegrała swój mecz Nam wystarczyło tylko wygrać swoje spotkanie, można było przeczytać wypowiedzi typu 2 miejsce w Naszym zasięgu lub idziemy po vicemajstra a koniec końców wylądowaliśmy na 5 miejscu bo nikt nie skupił się na tym że tył Nas goni a My tracimy pkt.
Patrząc z drugiej strony w tamtym sezonie o tej porze w Turynie powoli otwierali szampany a My mieliśmy naprawde straszne wahania formy a teraz Juve mamy w zasięgu ręki mamy ciekawą zgraną ekipe nowego trenera indywidualnie jak i zespołowo dominujemy w statystykach więc gdzieś tam można z tyłu głowy realnie myśleć o ataku na pozycje numer 1 gdyż jesteśmy tak blisko jak nigdy.
Reasumując wszystko zależy od punktu widzenia a punkt widzenia zależy od punktu siedzenia...!!!... ForzaNapoli...!!!...Uśmiech)

Hasys
Pamiętajmy, że celem na ten sezon była LM. Najlepiej poprzez 2 miejsce, by nie musieć grać w eliminacjach. No i jesteśmy na najlepszej drodze by to osiągnąć.
Co do Scudetto to też jestem daleki od optymizmu. Z jednej strony mamy świetny sezon i liczymy się w walce o mistrza. Z drugiej strony patrząc na to chłodnym okiem to mamy po prostu za wąską kadrę i jesteśmy zbyt uzależnieni od gry Higain'a. A niestety wszyscy wiemy, że on się lubi zacinać. Czego zresztą mamy teraz dowodu. Widać, że zawodnicy są zmęczeni, zeszło z nich powietrze, Pipita się zaciął i już nie strzela tak seryjnie jak w pierwszej połowie sezonu. No i od razu mamy kłopoty.
Troszkę dziwi mnie postawa Sarriego, który jednak nie chce zbyt często korzystać z usług Gabby, czy El Kadduriego, a szkoda by wydaję się, że wcale ich obecność nie oznacza gorszej gry zespołu. Taktyka też jest w taki sposób skonstruowana, że bardzo dużo zależy od postawy napastnika, bo to on ma wykańczać akcje.

No nic. Trzeba wierzyć, że zadyszka już na nami i teraz znowu będziemy seryjnie wygrywać, a wtedy wszystko może się zdarzyć. Gramy w końcu już tylko w lidze, co powinno dać nieco wytchnienia kadrze Z przymrużeniem oka

Przejdź do forum:
Ostatnio poruszane tematy
  Temat Wyświetleń Odpowiedzi Ostatni post
Strona Napoli - co dalej?
Serwis
12279 7 Vasco
04-03-2021 01:39
X czy Y
Gry forumowe
235881 281 Raskol
02-04-2019 09:58
5 ulubionych piłkarzy