Zobacz temat
 Drukuj temat
Ligue 1
Michal
Temat dotyczący ligi francuskiej.
napoli24h.pl/images/zunigaidzemailisyg.png

Gandak
W Ligue 1 dość sympatyzuje z drużyną Lille OSC. Kiedyś grał tam Obraniak, byli nawet mistrzami Francji, ale to co oni robią polityką transferową to "kosmos". Co roku mają dodatnie saldo przynajmniej o kilka milionów. Ostatni raz mięli ujemny bilans w 2006, ale tylko ok. -2 mln. Gdzie to znika?! W tym okienku nabili już +34 mln, a ich rekord ostatnich lat to 41 mln z przeszło dwóch lat. Z pierwszego miejsca stoczyli się, z powrotem, do środka tabeli. Nawet się zabawiłem i przygotowałem skład w futhead. Jak wyglądałoby Lille, gdyby nie sprzedawało. A i jeszcze mogłem tam dopisać Dante z Bayernu, ale zapomniałem o nim.
http://www.futhea.../36388303/
napoli24h.pl/images/hamsikvflsyg.png

http://napoli24h.pl/
db3ybd3y
Odnośnie Ligue 1, mi się bardzo podobała gra OM i to jak Bielsa ich poukładał. Co prawda mieli poważny kryzys w kluczowym momencie sezonu, ale praca trenera naprawdę była widoczna. Ktoś się orientuje czy Bielsa zostaje w OM na kolejny sezon?

MichalloSSCN
Marsylia będzie miała nową twarz w przyszłym sezonie. Z powodu finansów z klubu odeszli już Gignac, Ayew i Payet. Blisko odejścia też Mandanda.

Hasys
Ja z racji, ze uwielbiam Peugoty, w rodzinie mamy tylko samochody tej marki i bardzo mi sie podobaja z wygladu przede wszystkim to we Francji sypmatyzuje z Sochaux. Coprawda rok temu spadki do Ligue 2 i narazie tam sie tulaja, ale pozwole sobie temat uogolnic do calej Francji Z przymrużeniem oka

Tak poza "lwiakami" to zawsze cieplo mysle o Saint-Ettiene. Nie wiem dokonca dlaczego czy to przez te zielen czy co ale czuje do nich sympatie Szeroki uśmiech

Przy czym od razu zaznaczam, ze jakos sama liga do mnie nie przemawia i kibicem zadnego z tych klubow bym sie nie nazwal Z przymrużeniem oka

db3ybd3y
Z czołowych lig mniej interesują mnie Bundesliga i Ligue 1.
Po Serie A, lubię też zobaczyć co dzieje się w Premier League i Primera Division.
W Hiszpanii podoba mi się styl prowadzenia drużyny przez Cholo Simeone, a w Anglii wydaje mi się, że takim klubom jak City, Arsenal, United, Liverpool czy Spurs będzie ciężko przeskoczyć w najbliższym czasie Chelsea.

Petrus
Ciekawe na jak dlugo PSG i Monaco zagoszcza w fazie finalowej (1/8, 1/4)LM.

db3ybd3y
Michallo tak wiem, że z OM odeszło kilku ważnych graczy, ale jeśli zostanie tam Bielsa to o styl gry jestem spokojny B)

Meeeertens
Ja w Ligue1 jestem za Lyonem Z przymrużeniem oka mają super szkolke, np. w tym roku odkrycia Ferri., Tolisso. Szkoda ze nie udalo im sie wygrac ligi ale i tak mysle ze wyjdą z grupy w LM. Oprocz tego z Ligue1 podoba mi sie druzyna Lorient. Moze nie jestem super fanem, ale lubię oglądać mecze

MichalloSSCN
Mi w Lorient podoba sie Raphael Guerreiro świetny boczny obrońca

Meeeertens
Tak, a do tego Jeannot i Ayew dobry atak Uśmiech Ładnie wygląda ich gra

MichalloSSCN
Ayew dla Lorient gra dobrze, duzo lepiej niz w reprezentacji. Marsylia podobnie bardzo chce Vargasa, pewnie zastepca Gignaca. W sumie jesli dadza Nkoulou+kasa to może być Uśmiech Uśmiech Uśmiech

Michal
Ja spośród drużyn Ligue 1 sympatyzuję z Monaco. Zacząłem bliżej przyglądać się temu klubowi, kiedy kupili czwórkę piłkarzy Porto. Obecnie zostali już tylko Moutinho i Ricardo Carvalho, a klub bardziej opiera swoją politykę transferową na młodych talentach, wciąż grają efektownie i efektywnie. Poza nimi lubię jeszcze Rennes, Saint-Etienne i Tuluzę.
napoli24h.pl/images/zunigaidzemailisyg.png

db3ybd3y
U mnie numer 1 we Francji to Marsylia głównie z uwagi na Bielsę. Mam nadzieję, że ten trener zawita kiedyś do Serie A, bo wciąż jest jednym z lepszym taktyków pracujących w Europie. Poza tym liczę, że Auxerre wróci do Ligue 1.

Petrus
Liga dla mnie zupelnie obojetna...

Przejdź do forum:
Ostatnio poruszane tematy
  Temat Wyświetleń Odpowiedzi Ostatni post
Strona Napoli - co dalej?
Serwis
15994 17 Lolo
23-06-2022 18:05
X czy Y
Gry forumowe
246851 281 Raskol