Zobacz temat
 Drukuj temat
Edinson Cavani
Michal
Tu piszemy wszystko, co związane jest z tym piłkarzem.

Cavani jest moim zdaniem najlepszym aktualnie piłkarzem Napoli. Darzę go wielką sympatią i jestem wdzięczny za to, co już dla nas zrobił. Zresztą lubiłem tego zawodnika od początku jego gry w Palermo. Pamiętam magiczny tercet Cavani-Pastore-Miccoli porównywalny do naszego tercetu Cavani-Hamsik-Lavezzi. Dużo bardziej lubię Pocho od Miccoliego, ale moim zdaniem Pastore jest lepszy od Hamsika. Podobno w lecie byliśmy blisko zakontraktowania młodego Argentyńczyka. Moim zdaniem mogliśmy kupić Javiera nawet za te 60 milionów, które zażądał Zamparini i wtedy bez bólu moglibyśmy sprzedać Hamsika do Chelsea, która ponoć dawała za niego 40 mln. Wydawałoby się, że wyszlibyśmy na tym 20 mln na minusie, to te pieniądze szybko by się zwróciły, a ja mógłbym patrzeć na trójkę marzeń EL Flaco, EL Matador, El Pocho. Ale wracając do Cavaniego to trochę dziwne, że rzadko (przynajmniej dla mnie) gra w pierwszym składzie. Moim zdaniem gdyby Tabarez postawił na trójkę Cavani-Forlan-Suarez wyszedłby na tym na plus. Poza tym wydaje mi się, że ten najbardziej doświadczony z nich powoli gaśnie. Myślę, że powoli powinien oddawać miejsce El Matadorowi. Co do Cavaniego w klubie to jego statystyki są imponujące: 57 goli w ciągu nie całych dwóch sezonów. To naprawdę robi wrażenie...
Edytowane przez Michal dnia 09-03-2012 22:05

Gandak
Michax9 napisał(a):
Pamiętam magiczny tercet Cavani-Pastore-Miccoli porównywalny do naszego tercetu Cavani-Hamsik-Lavezzi. Dużo bardziej lubię Pocho od Miccoliego, ale moim zdaniem Pastore jest lepszy od Hamsika. Podobno w lecie byliśmy blisko zakontraktowania młodego Argentyńczyka. Moim zdaniem mogliśmy kupić Javiera nawet za te 60 milionów, które zażądał Zamparini i wtedy bez bólu moglibyśmy sprzedać Hamsika do Chelsea, która ponoć dawała za niego 40 mln. Wydawałoby się, że wyszlibyśmy na tym 20 mln na minusie, to te pieniądze szybko by się zwróciły, a ja mógłbym patrzeć na trójkę marzeń EL Flaco, EL Matador, El Pocho.

Ciężko mi wyobrazić Hamsika w Chelsea, ale Pastore jest od niego lepszy. Z tym mogę się z tobą zgodzićUśmiech. Niestety Javier wybrał PSG;/, lecz nie ma co płakać nad rozlanym mlekiemZ przymrużeniem oka.

Michax9 napisał(a):
Ale wracając do Cavaniego to trochę dziwne, że rzadko (przynajmniej dla mnie) gra w pierwszym składzie. Moim zdaniem gdyby Tabarez postawił na trójkę Cavani-Forlan-Suarez wyszedłby na tym na plus. Poza tym wydaje mi się, że ten najbardziej doświadczony z nich powoli gaśnie.

Jestem wielkim fanem Forlana i sądzę, że trochę masz rację. Cavani powinien grać, ale Forlan musi zostać w pierwszym składzie. Przypomnijmy sobie o RPA 2010 oraz Copa America 2011. Tam Forlan wykazał się wielkim talentem dzięki czemu Urugwaj zaszedł tak daleko. Forlan gra w kadrze od 2002 roku i ma na koncie 84 mecze i 32 gole. Nie zmienia to faktu, że Urugwaj mógłby zagrać trójką w ataku: Forlan, Cavani, Suarez.

http://napoli24h.pl/
Luster
Cavani to zdecydowanie najlepszy napastnik Napoli ba, chyba najlepszy w całej Lidze Włoskiej, chłopak trzyma poziom już kilka sezonów po tym sezonie może odejść do jakiegoś giganta np. Chelsea , ale ciężko będzie go wykupić, mam nadzieję że zostanie na kolejny sezon.Z przymrużeniem oka

Petrus
Cavani to doprawdy gracz światowego formatu. Imponuje w ofensywie, ale potrafi takze cofnąć się głęboko do defensywy. Nic dziwnego zatem, ze chrapkę na Urugwajczyka maja czołowe kluby europejskie, a szczególnie Stara Dama, która "na gwalt" poszukuje bramkostrzelnego napastnika. To będzie olbrzymi dylemat dla zarządu Napoli oraz dla samego Cavaniego. Ciekawe co na temat potencjalnego transferu sądzi główny zainteresowany?
Edytowane przez Damian dnia 03-11-2012 12:41

Gandak
Gandak napisał(a):

Michax9 napisał(a):
Ale wracając do Cavaniego to trochę dziwne, że rzadko (przynajmniej dla mnie) gra w pierwszym składzie. Moim zdaniem gdyby Tabarez postawił na trójkę Cavani-Forlan-Suarez wyszedłby na tym na plus. Poza tym wydaje mi się, że ten najbardziej doświadczony z nich powoli gaśnie.

Jestem wielkim fanem Forlana i sądzę, że trochę masz rację. Cavani powinien grać, ale Forlan musi zostać w pierwszym składzie. Przypomnijmy sobie o RPA 2010 oraz Copa America 2011. Tam Forlan wykazał się wielkim talentem dzięki czemu Urugwaj zaszedł tak daleko. Forlan gra w kadrze od 2002 roku i ma na koncie 84 mecze i 32 gole. Nie zmienia to faktu, że Urugwaj mógłby zagrać trójką w ataku: Forlan, Cavani, Suarez.

Teraz Forlan już jest za stary, a nie długo skończy karierę. Teraz właśnie Cavani ma zapewnione miejsce w reprezentacji.
napoli24h.pl/images/hamsikvflsyg.png

http://napoli24h.pl/
Petrus
Bramka zdobyta dzis w meczu z Fiorentina byla dla Cavaniego jednoczesnie 100 trafieniem w Serie A. Pozostaje zyczyc kolejnych bramek w barwach NapoliB)

Michal
Jeśli miałby gdzieś odchodzić to wybralbym na jego miejscu Real. Tam miałby pewne miejsce w pierwszej jedenastce, szanse na trofea i puchary. W Barcelonie skończyłby na skrzydle, albo na ławce (jak Villa czy Ibra), a taki talent nie może być marnotrawiony. Chelsea chyba sięgnie po Falcao. W Man City byłby kolejnym z rzędu napastnikiem. Poza tym wyglądałoby to na to że poszedł za kasą. Odchodząc do Juve zlamalby serca wielu kibicom Azzurich.
napoli24h.pl/images/zunigaidzemailisyg.png

Hasys
Juve odpada na 100%.
Co do reszty. Tow szystko zalezy co jest dla niego najwazniejsze. Z jego wypowiedzi mozna wywnioskowac, ze naprawde przywiazal sie do tego, klubu, miasta i kibicow. Warto zaznaczyc, ze w Napoli on jest gwiazda i caly zespol gra pod niego, a on sie w tym swietnie czuje. Bardzo dobrze uklada mu sie wspolpraca w zespole. Kto wie, moze bedzie chcial zostac legenda, a to moze osiagnac chyba tylko w Neapolu, gdzie jest (zaryzykuje to stwierdzenie) najwieksza gwiazda.

Pomyslmy co daje mu przejscie do wiekszego klubu. Na pewno spory skok finansowy i sportowy, przynajmniej tak sie wydaje na pierwszy rzut oka. No ale jakby sie temu blizej przyjrzec to nie jest az tak zle. Na pewno Napoli moze mu zaoferowac godzine warunki kontraku (nie to co Real, City, czy PSG, ale biedny by nie byl). No a czy awans sportowy bylby az tak znaczny? Jakby na to nie spojrzec Napoli stalo sie 2 sila w Serie A, ktora jest w 4 najlepszych lig swiata, to chyba nei jet wcale az tak zly wynik? Moze powalczyc z tym klubem o trofea, bo jest madrze zarzadzany i caly czas sie w niego inwestuje.
Do tego jest idolem, kibice Azzurri go kochaja, a on to lubi. W wiekszym klubie bylbym pewnie jednym z wielu, a w Napoli jest jednym z 2 liderow zespolu.

Dlatego tez nei przesadzalbym tego, ze odejdzie juz latem. Pamietajcie, ze ot jast jak narazie tylko jeden artykow i to pojawil sie na dlugo przed letnim okienkiem, co daje do myslenia. Z przymrużeniem oka

Michal
Święta racja Hasys. Wystarczy spojrzeć na Torresa. W Liverpoolu był gwiazdą, całą druzyna grała pod niego, a kibice go kochali. Odszedł do Chelsea (z powodu niespelnionych ambicji wygrywania)... Skończył jak wszyscy dobrze wiemy. Nie chce, aby to samo przytrafiło się Matadorowi. Nie chcę, aby Urus zmarnował najlepsze lata swojej kariery na odnajdywanie się w drużynie zwariowanego Rosjanina, czy wybrednych szejkow. On i tak już jest legendą... Jak dla mnie nic więcej nie musi udowadniać...

Napoli97
Cavani już strzela dla Paris Saint-Germain.

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=J44YvOPlrgw#at=24

ernik17
Ładna bramka :)

Napoli97
To prawda, trochę jednak zdziwiło mnie to, że PSG musiało do końca walczyć o odrabianie strat, ponieważ do 86. minuty przegrywali z Ajaccio 1:0. Szeroki uśmiech

Soccavo
Po odejściu Lavezziego trzęsłem się ze strachu,co to teraz będzie,jak my będziemy grać.Eksperci w mediach przewidywali potworne problemy.Napoli zdobył 2 miejsce.Potem odszedł Cavani i Mazzarri i znowu to samo uczucie,które szybko zniknęło wraz z obecnością Beniteza i 64 mln euro.Wtedy wiedziałem,że nic złego nie może się zdarzyć.Teraz dla mnie mogą sobie wszyscy odchodzić gdzie chcą,na prowincję piłkarską do Paryża,gdziekolwiek.Dopóki DeLa zarządza ja jestem spokojny.

Kuleciak
Jak dajecie gole matadora tu już lecimy dalej:
http://www.youtube.com/watch?v=2Rphayel3Kc
druga brameczka! Nie tak ładna jak 1wsza ale wyjście do piłki podręcznikowe.

Michal
Odejścia kluczowych zawodników i trenerów są naturalne w piłce nożnej czy wgl sporcie i zależy od klubu jak sobie z tym poradzi. My jesteśmy świetnym przykładem, że można radzić sobie znakomicie po stracie największej gwiazdy i jak przeznaczyć pieniądze na jej zastąpienie. W całkiem innej sytuacji jest Tottenham, chociaż jeśli miałbym bardziej dogłębnie przyjrzeć się sprawie Kogutow, odbieglbym znacząco od tematu. Napoli jest również klubem, który pokazał jak wykazać potencjał kilku gwiazd i zbijajac za nie gruby hajs, uzupełnić go zawodnikami może nie tak dobrymi, ale wciąż gwarantujacymi jakiś tam, solidny poziom. Przeciwieństwem tu jest Palermo, które za pieniądze za Pastore'a, Cavaniego czy Sirigu nasciagalo szrotu i wszystko skończyło się w Serie B. Mam nadzieję, że Sycylijczycy szybko się odrodzą, bo potencjał mają ogromny (Abel, Dybala czy Munoz).

Przejdź do forum:
Ostatnio poruszane tematy
  Temat Wyświetleń Odpowiedzi Ostatni post
Strona Napoli - co dalej?
Serwis
14369 16 Vasco
29-03-2021 15:03
X czy Y
Gry forumowe
240999 281 Raskol
02-04-2019 09:58