Rossoneri pokonani! Milan 1:2 Napoli

SSC Napoli, na San Siro, pokonało AC Milan 2:1. Niestety taki wynik pozbawił Azzzurrich pozycji lidera, ale tylko przez jedną bramkę, którą przegrywają w bilansie z AS Romą. Gole zdobyli Miguel Britos, Gonzalo Higuain oraz Mario Balotelli. Świetnym występem popisał się również Pepe Reina, który obronił rzut karny.

Już w 6. minucie,po zgranej akcji obu środkowych obrońców, Azzurri mogli cieszyć się ze zdobytego gola. Jose Callejon dośrodkował piłkę z rzutu wolnego na dalszy słupek, prosto na głowę Raula Albiola. Hiszpan postanowił główkować na drugą stronę pola bramkowego. To podanie idealnie przeciął Miguel Britos umieszczając footbolówkę w siatce gospodarzy.

Otwarcie wyniku przez Miguela Britosa

Kolejne cztery minuty później mogliśmy mieć 1:1. Mario Balotelli oddał dobry i celny strzał, ale na szczęście Reina był na swoim miejscu. Przez następny kwadrans, to Milan przejął inicjatywę, lecz nic z tego nie wynikło. Podczas reszty pierwszej połowy, oba zespoły nie stworzyły już sobie dogodnych sytuacji, dlatego do szatni zeszli z wynikiem 1:0.

Dopiero w 54. mincuie Azzurri podwyższyli swoje prowadzenie. Grę wznowili Neapolitańczycy rzutem z autu. Piłkę przyjął Gonzalo Higuain, a gdy ominął jednego z defensorów gospodarzy, oddał bardzo mocny strzał, z przed pola karnego. Udaną interwencją nie popisał się Abbiadi, od którego footbolówka wpadła do bramki.

Gonzalo Higuain strzela na 2:0.

W 60. minucie Azzurri mogli stracić bramkę. Raul Albiol sfaulował Mario Balotelli\'ego w polu karnym Błękitnych. Arbiter nie miał wyboru i podyktował rzut karny. Do strzału podszedł wcześniej sfaulowany Wloch. "Super Mario" kopnął w lewą stronę, ale Pepe Reina okazał się lepszy i wybił piłkę na rzut rożny. Hiszpan w ten sposób uwiecznił swój dobry występ!

Reina broni rzut karny!

Milan odrobił jeszcze gola w pierwszej minucie doliczonego czasu gry. Mbaye Niang podał przed pole karne do Mario Balotelli\'ego, a ten mocnym strzałem pokonał, jak dotąd bezbłędnego, Pepe Reinę.