Słaby mecz i porażka z Arsenalem

SSC Napoli uległo Arsenalowi Londyn na Emirates Stadium 2:0. Obie bramki zostały strzelone podczas pierwszych piętnastu minut. Borussia wygrała 3:0 przeciwko Marsylii, co spowodowało, że Azzurri spadli na trzecie miejsce przegrywają bilansem bramek z BVB.

Pierwsza połowa w wykonaniu Błękinych była bardzo słaba. Wicelider Serie A bardzo szybko popełnił dwa błędy w obronie, co zakończyło się szybką stratą dwóch goli.

Azzurri stracili bramkę już w 8. minucie. Aaron Ramsey zostawił na prawym skrzydle Juana Zunigę i wbiegł w pole karne. Wtedy podał do Mesuta Ozila przed 16. metr. Ten oddał strzał, którego Pepe Reina nie mógł obronić.

Siedem minut później było już 2:0. Po wrzucie piłki z autu Neapolitańczycy stracili piłkę blisko sowjej bramki. Footbolówkę przejął Mesut Ozil, który po dobiegnięciu do linii końcowej oddał ją Olivierowi Giroud. Ten tylko dostawił nogę i powyższył wynik.

Potem gra nie uległa poprawie. Napoli zostało stłumione tymi bramkami. Nie udało im się już mienić wyniku w pierwszej odsłonie tego spotkania.

Druga połowa, może troche lepsza, ale nie wystarczająco dobra, aby zdobyć choćby jednego gola. Mimo dużego posiadania piłki i sporej ilości akcji, ciężko było zakończyć je celnym strzałem. W oczy kuło brak Higuaina, który zapewne wykończyłby kilka akcji, które zakończyły się strzałami na wiwat.

Jednak to dopiero drugie spotkanie, które prawodopodobnie o niczym nie przesądzi. Niestety bardzo martwi słaba gra Azzurrich, która może spowodowana brakiem "numeru 9", nie dała nawet jednego gola. Jeśli ona sie nie poprawi, Neapoltańczycy mogą zakończyć grupę nawet na ostatnim miejscu.