Azzurri gromią; Napoli 4:0 Livorno

SSC Napoli wygralo kolejne spotkanie Serie A. Ekipa Rafy Beniteza tym razem uporała się z Livorno wysokim wynikiem aż 4:0. Neapoliatńczycy w lidze są nadal niepokonani. Zdarzył im się tylko jeden remis.

Azzurri otworzyli wynik spotkania już w 4. minucie. Napoli, a konkretniej Valon Behrami, rozpoczęł kontrę z pod własnego pola karnego. Z piłką kilkanaście metrów przebiegł Dries Mertens. Będąc już na połowie gości, Belg oddał footbolówkę długim, prostopadłym podaniem do wbiegającego Gorana Pandeva. Ten po wtargnięciu w "szesnastkę" przeciwników oddał strzał na dalszy słupek. Akcja zakończyła się sukcesem.

Kolejne dziesięć minut później wynik mógł zostać podwyższony. Marek Hamsik obsłużył Gorana Pandeva fantastycznym podaniem. Macedończyk dobrze przyjął piłkę i, mimo dwóch obrońców góści, udało mu się wyplasować dogodną sytuację na oddanie strzału. Niestety footbolówka przeleciała ponad poprzeczką.

Drugą bramkę zobaczyliśmy w 26. minucie. Dries Mertens popisał się już drugą asystą. Belg chciał wbiec w pole karne gości, ale było tam zbyt dużo defensorów, dlatego postanowił wycofać piłkę do Gokhana Inlera. Szwajcar, który dysponuje atomowym trafieniem, oddał strzał z dobrych kilkunastu metrów przed polem karnym. Bramkarz Livorno, Bardi nie popisał się dobrą obroną, piłka praktycznie wypadła mu z rąk. Mięliśmy 2:0.

W 54. minucie ponownie widzięliśmy piłkę w siatce gości. Jose Callejon podał piłkę do Gorana Pandeva. Ten z pierwszej piłki oddał ją Hiszpanowi. 26-latek ominął jeszcze jednego z obrońcow Livorno i strzelił na bramkę. Goalkeeper gości nie obronił uderzenia i wynik ponownie uległ zmianie.

Osiem minut przed końcem mogliśmy zobaczyć popis dwóch najniższych graczy wśród Błękitnych. Dries Mertens otrzymał piłkę od Lorenzo Insigne. Młody Włoch przebiegł przez całą połowę, aż w pole karne Livorno. Dopiero wtedy Belg oddał mu piłkę. 22-latek oddał strzał, lecz niestety bramkarzowi oudało się ją wybić. Na szczęście w dobrym meijscu pojawił sie Marek Hamsik, który dobił piłkę zaliczając piąte trafienie w sezonie.