Porażka Napoli z Lazio 3:1

Było już tak blisko, a Azzurri zawiedli. Wystarczyło wygrać, a Napoli awansowałoby na upragnione trzecie miejsce. Tymczasem Lazio wygrało uciekając Błękitnym na sześć punktów. Natomiest Parma uległa Udinese i Neapolitańczycy spadli na piąte miejsce gonieni przez szóstą Romę, która przegrywa z nimi tylko punktem.

Przed meczem sytuacja Napoli prezętowała się bardzo prosto: wygrać albo spaść w tabeli. Nawet w przypadku remisy Azzurri zobaczyliby piąte miejsce, z tym, że między nimi, a Lazio nie byłoby takiej przepaściu sześciu oczek.

Oczywiście do końca sezonu jeszcze aż siedem kolejek i Orły mają trudniejszych przeciwników niż Błękitni. Nie zmienia to jednak faktu, że zaprzepaściliśmy kolejną dogodną szansę na zdobycie miesce dającego awans do Ligi Mistrzów.

Już w dziewiątej minucie spotkanie rozpoczęło się na dobre, ponieważ padł pierwszy gol. Tutaj zawinił głównie de Sanctis popełniając karygodny błąd przy mocnym strzale Candrevy. W 34. minucie Goran Pandev dał nadzieję Azzurrim strzelają wyrównującą bramkę po podaniu Ezequiela Lavezziego. Osiem minut później sędzia popełnił błąd! Goran Pandev został sfaulowany w polu karnym Lazio, a arbiter nie podyktował jedenastki!

W 68. minucie po dośrodkowaniu Radu Mauri przewrotką skierował piłkę w światło bramki i było już 2:1 dla gospodarzy. Ostateczny wynik ustanowił rzut karny, który wykorzystał Ladesma.

Mecz był pełen błędów i fauli. Błękitni nie popisali się co kosztowało ich spadkiem w tabeli.

Składy:

Lazio: Marchetti - Konko, Diakite, Biava, Radu, Cana (75\' Brocchi), Ledesma, Candreva (90\' Scaloni), Hernanes (46\' Gonzalez), Mauri, Rocchi

Napoli: De Sanctis - Campagnaro, Cannavaro, Britos, Aronica (72\' Dossena), Dzemaili, Inler, Hamsik, Pandev, Lavezzi, Cavani