Kolejne zwycięstwo; Napoli 2:0 Torino

SSC Napoli w ramach 9. kolejki włoskich Serie A, pokonało FC Torino 2:0. Obie bramki strzelił Gonzalo Higuain z rzutów karnych. Pod koniec meczu pojawiła się również czerwona kartka dla gracza gości.

Neapolitańczycy wyszli na prowadzenie kwadrans po rozpoczęciu spotkania. Dries Mertens został sfaulowany w obrębie pola karnego Byków. Sedzia nie wachał sie i użył gwizdka. Przed jedenasty metr podszedł Gonzalo Higuain. Argentyńczyk pewnie strzelił pod poprzeczkę i dał prowadzenie gospodarzom.

W 32. minucie mięliśmy już 2:0. Po rzucie rożnym Federico Fernandez oddał strzał w rękę Kamila Glika. Sytuacja była kontrowersyjna, ale sędzia podyktował drugą jedenastkę. Do piłki ponownie pdoszedł Gonzalo Higuain. Argentyńczyk oddał strzał po ziemii w prawy dolny róg bramki. Goalkeeper rzucił się w dugą stronę i mogliśmy zobaczyć 2:0 na tabicy wyników.

14 minut później Lorenzo Insigne mógł dać Neapolitańczykom trzecią bramkę. Marek Hamsik wrzucił piłkę na wolne pole przed wbegającego Włocha. Ten wbiegł w pole karne mijając po dordze bramkarza gości. Przed nim było już tylko dwóch zawodników Torino, ale 22-latek nie trafił do pustej bramki.

Podczas drugiej połowy bramkarza Torino straszyli naprzemiennie Dries Mertens oraz Lorenzo Insigne, którzy popsiali się kilkoma indywidualnymi akcjami. Strzały na abramkę dodawał również Gokhan Inler który kopał niestety ze zbyt dużej odległości aby zdobyć bramkę.

11 minut przed końcem regualminowego czasu gry szansę otrzymał Jose Callejon. Po akcji gości, piłkę przejął Gokhan Inler. Szwajcar podał do Marka Hamsika, który z kolei przerzucił ją przed obrońców do Hiszpana. Ten przyjął piłkę i był już sam na sam z bramkarzem. Niestety nie wykorzystał szansy i nadal mięliśmy 2:0.

Kilka minut przed końcem Goran Pandev wychodził na pozycję sam na sam z bramkarzem. Niestety został on sfaulownany przez Miguela Bashę, który dostał za to czerwony kartonik.

W ten sposób Napoli zanotowało swoje siódme zwycięstwo w tych rozgrywkach. Dzięki temu ma już 22 oczka i nadal zajmuje drugą lokatę.