Kolejne spotkanie na szczycie; Fiorentina - Napoli

Już w środę o godzinie 20:45 Azzurri pojadą do Florencji, aby rozegrać mecz ze stołeczną Fiorentiną. Będzie to kolejne, po meczu z AS Romą, starcie na wyżynach tabeli Serie A, w którym Napoli będzie musiało wygrać.

Zadanie nie jest proste. Już w meczu z Juventusem Turyn Guiseppe Rossi i spółka pokazali pazur. Odrobili oni w tym meczu stratę dwóch bramek w piętnaście minut. Ww. Włoch zdobył hat-tricka, a jedno trafienie dołożył Joaquin. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:2. Warto dodać, że ten mecz Viola grała u siebie, a jutrzejsze starcie z Napoli również zostanie rozegrane na Artemio Franchi.

Ostatnie mecze tych dwóch zespołów to dwa zwycięstwa. Napoli pokonało 2:0 FC Torino. Azzurri stworzyli sobie więcej sytuacji i kontrolowali spotkanie, ale zwyciężyli po dwóch rzutach karnych pewnie wykorzystanych przez Gonzalo Higuaina. Z kolei Fiorentina, tak jak kolejkę temu odrabiała straty. W 13. minucie przegrywali 0:1 z Chievo, ale 51 minut później wyszli już na prowadzenie po dwóch golach Juana Cuardado.

W poprzednim sezonie te dwa kluby zegrały ze sobą dwókrotnie. Najpierw to Azzurri wygrali na własnym stadionie. Z kolei we Florencji ppadł remis 1:1 po błędzie Morgana De Sanctisa. Oto bilans wszystkich spotkań Napoli i Fiorentiny:

Wszystkie rozgrywki Mecze Zwycięstwa Fiorentiny Remis Zwycięstwa Napoli Stosunek bramek
: 25 13 5 7 42:24
: 25 4 9 12 23:34
Łącznie: 50 17 14 19 65:58

Warto podać również sytuację kadrową obu drużyn. W ekipie Vincenzo Montelli zaabraknie takich graczy jak Hegazy, Ambrosini, Ilicić, ale przede wszystkim najlepszego napastnika-Mario Gomeza. Natomiast Rafael Benitez nie wystawi ani Juana Zunigi, ani Miguela Britosa, którzy są kontuzjowani. Do kadry wróci już Paolo Cannavaro, który pauzował za czerwoną kartkę.

Typ napoli24h.pl: 2:1 dla Napoli