Napoli wygrywa we Florencji

SSC Napoli w meczu 10. kolejki włoskich Serie A pokonało na wyjeździe AC Fiorentinę 2:1. Bramki zdobyli Jose Callejon, Dries Mertens oraz Guiseppe Rossi, który wykorzystał rzut karny. Pod koniec meczu pojawiła się również kontrowersyjna sytuacja.

Po 12 minutach mecz rozpoczął nam się na dobre. Dośrodkowanie Pasquala zostało przejęte przez Pepe Reine. Hiszpan wykopał piłkę do wystawionego daleko Gorana Pandeva. Ten zgrał na lewe skrzydło do Gonzalo Higuaina, który następnie popisał się bardzo dobrym przerzuten na prawą stronę do Jose Callejona. 26-latek pięknym strzałem z pierwszej piłki, na dalszy słupek z woleja pokonał Neto i Azzurri prowadzili już 1:0.

Niestety w 28. minucie gospodarze wyrównali. Federico Fernandez, podczas przepychanek w polu karnym, nieprzepisowo przewrócił Stevana Savicia. Sędzia pokazał an jedenasty metr. Do piłki podszedł Guiseppe Rossi, który pewnym strzałem pokonał Pepe Reinę.

Fiorentina stanęła przed kolejną szansą już minutę później. Zawodnicy Vincenzo Montelli przejęli piłkę w środku pola i jeden z nich podał ją do Juana Cuardado. Ten oddał bardzo mocny strzał z dystansu. Na szczęście dla całej linii defensywy gości, Kolumbijczyk obił tylko słupek.

Taki zimny prysznic przydał się ekipie Rafy Beniteza, ponieważ 8 minut później ponownie prowadzili. Wbiegający w pole karne Dries Mertens podał piłkę do Gonzalo Higuaina. Ten szybko, z pierwszej piłki oddał mu ją. Rozpędzony Belg zrobił jeszcze kilka kroków i strzelił na dalszy słupek. Nie pomylił się, a na tablicy wyników było już 2:1.

W drugiej połowie przeważała rządna bramki Fiorentina. Neapolitańczycy musięli uciekać się w niektórych momentach do fauli, co zaskutkowało żółtymi karkami. Jedną z nich dostał w 53. minucie Christian Maggio. Viola nadal nacierała. Dobrymi strzałami popisali się Guiseppe Rossi, a także Juan Cuardado. Na szczęscie Pepe Reina nie skapitulował.

Niestety sprawy skomplikowały sie 10 minut przed końcem. Drugi kartonik otrzymał Maggio, przez co musiał opuścić murawę. Osłabieni Błekitni desperacko wybijali piłkę ze swojego pola karnego. Udało im się wyprowadzić kilak kontr, ale większość z nich została zatrzymana jeszcze przed przekroczeniem połowy.

Sytuacja wyrównała się dopiero w 90. minucie, keidy to Juana Cuardado został sfaulowany przez Gokhana Inlera w polu karnym Azzurrich. Gospodarzom przysługiwał karny, ale arbiter zinterpretował to jako symulację Kolumbijczyka. Zawodnik Fiorentiny otrzymał drugą żółtą kartkę i zszedł z boiska. Wynik nie zmienił się już do końca spotkania i Napoli odniosło kolejne ligowe zwycięstwo.