Napoli 2:1 Catania; Spokojne 3pkt

SSC Napoli wygrało swój 11. mecz ligowy. Tym razem Azzurri podejmowali Catanię Calcio 2:1. Gole dla gospodarzy strzelili Jose Callejon oraz Marek Hamsik. Bamkę dla gości z kolei zdobył Castro.

Niestety w siódmej minucie Napoli zostało osłabione. Giandomenico Mesto doznał urazu i musiał zejść z boiska. Na jego miejsce wszedł Bruno Uvini.

Mimo tej zmiany, Azzurri już po kolejnych ośmiu minutach prowadzili 1:0. Trzech Neapoltiańczyków przeprowadziło krótką wymianę. Gonzalo Higuain podał piłkę Jose Callejonowi, który wykorzystał szansę i strzelił w samo okienko. Bramkarz gości nie mógł obronić tego strzału.

W 20. minucie było już 2:0. Lorenzo Insigne zwiódł trzech graczy Catani przy linii 16. metra. Następnie podał do Marka Hamsika ustawinego tuż za nim. Ten oddał bardzo precyzyjny strzał lewą nogą i zdobył swoje szóste trafienie w tym sezonie Serie A.

Po następnych pięciu minutach to Catania strzeliła gola. Maxi Lopez zagrał piłkę piętką w pole karne do Almirona. Ten dośrodkował do Castro, który kopnął piłkę na dalszy słupek. Pepe Reina nie obronił tego strzału i goście zdobyli gola.

W drugiej połowie nie brakowało sytuacji dla obu drużyn, ale żadna ze stron nie zdobyła ani jednej bramki. Rafael Benitez próbował jeszcze wzmocnić ofensywę w końcówce wprowadzając Duvanan Zapatę oraz Driesa Mertensa. Nie dało to gola.

Dzięki temu zwycięstwu Napoli nadal jest drugie, ale traci do pierwsze Romy tylko dwa punty. Niestety Rzymainie zagrali o jeden mecz mniej.