Grupa F Ligi Mistrzów: Ligowe podsumowanie

Rywalami grupowymi Azzurrich w Lidze Mistrzów są Borussia Dortmund, Arsenal Londyn oraz Olympique Marsylia. Wszystkie trzy zagrały mecze w swoich ligach. Tylko najbliżsi przeciwnicy Napoli stracili punkty.

W niemieckiej Bundeslidze Borussia Dormund grała na własnym stadionie przeciwko Stuttgartowi. Goście w 13. minucie prowadzili 1:0. Jednak już 6 minut później po golu Papatathopoulosa był remis, a kolejne 3 minuty później dzięki bramce Marko Reusa gospodarze już wygrywali. W drugiej połowie Robert Lewandowski zaliczył hat-tricka, a Pierre Emerick Aubumeyang dołożył jedno trafienie. BVB wygrało mecz aż 6:1.

W hicie kolejki angielskiej Premier League, na Emirates Stadium, Arsenal Londyn podejmował Liverpool. Po 19. minutach mięliśmy 1:0. Santi Cazorla najpierw strzelił w słupek, ale następnie dobił piłkę głową i dał prowadzenie Kanonierom. W 59. minucie gola strzelił również Aaron Ramsey, a The Gunners ostatecznie pokonali The Reds 2:0.

Takiego szczęścia nie miał następny przeciwnik Napoli w Lidze Mistrzów - Olympique Marsylia, choć i tak w ich przypadku mogło być gorzej. W 9. minucie Rennes prowadziło 1:0 po bramce Oliveiry. 7 minut później Jordan Ayew wyrównał na 1:1. Gospodarze mogli wygrać to spotkanie, ale Oliveira nie trafił rzutu karnego.