Grad goli na San Paolo i wygrana Napoli

SSC Napoli w ramach meczu czwartej kolejki Ligi Mistrzów podejmowało u siebie Olympique Marsylię. Azzurri wygrali 3:2 po golach Gokhana Inlera oraz dwóch Gonzalo Higuaina. Dla gości punktowali Andre Ayew oraz Thauvin.

Już w 10. minucie Marsylia wyszła na prowadzenie. Gracze Olympique wyszli z atakiem, ale dośrodkowanie zostało zablokowane przez Driesa Mertensa. Goście rozpoczynali z rzutu rożnego. Piłka została bardzo dobrze dograna na głowę Andre Ayewa, a ten, nieupilnowany przez Christiana Maggio, oddał strzał zakończony bramką.

Azzurri wyrównali w 22. minucie. Napoli wznawiało piłkę z rzutu rożnego. Federico Fernandezowi udało się oddać niebezpieczny strzał na bramkę goście, ale Steve Mandanda obronił rezyltat. Na szczęście piłka wpadła w Gokhana Inlera, który ,po przyjęciu na klatkę piersiową, oddał fenomenalny strzał z woleja na dalszy słupek. Zakończyło sie to gole.

Dwie minuty później Neapolitąńczycy już prowadzili. Gokhan Inler przejął piłkę w środku pola i odegrał ją do Jose Callejona. Ten wrzucił ją w pole karne do Gorana Pandeva. Macedończyk oddał piłkę przed wbiegającego w pole karne Gonzalo Higuaina. I jak przystało na klasyczną dziewiątkę udało mu się zakończyć akcję gole.

W 64. minucie goście wyrównali. Dośrodkowanie Dmitriego Payeta z lewego skrzydła dotarło do Thauvina. Ten nie został wystarczająco upilnowany przez Pablo Armero i dstawił nogę zminiąjąc akcję na bramkę.

Na szczęście 11 minut później Neapolitańczycy ponownie prowadzili. Federico Fernandez bardzo dobrze wypatrzył Diresa Mertensa i podał do niego prostopadłą piłkę za obrońców. Belg zgrał footbolówkę do środka, na drugą stronę pod nogi Gonzalo Higuaina. Ten tylko dotknął piłkę i umieścił ją w siatce zapisując się po raz drugi na liście srzelców tego spotkania.

W 84. minucie Neapolitańczycy mogli podwyższyć wynik. Azzurri wyszli z kontrą po rzucie rożnym dla gości. Piłka trafiła do Marka Hamsika, który przerzucił piłkę na lewe skrzydło do Lorenzo Insigne. Ten zszedł do środka i uderzył dokręcającą się footbolówkę. Niestety tylko obił słupek.

Mimo to mecz zakończył sie już wynikiem 3:2 i po zwycięstwie Arsenalu nad Borussią 1:0, Napoli zajmuje aktualnie drugą pozycję w grupie F.