Słowacja pokonuje Polskę, remis w Mediolanie

Zawodnicy SSC Napoli zostali powołani do swoich reprezentacji. W najciekawszym spotkaniu Włoch z Niemcami padł remis 1:1. Z kolei w meczu Polska - Słowacja, goście wygrali 2:0. Dwie godziny po północy grała także Argentyna, która zremisowała z Ekwadorem 0:0.

W starciu Włoch oraz Niemiec wynik został ustalony już po 28. minucie. Pierwsza bramka padła 8 minut po rozpoczęciu spotkania. Mats Hummels pokonał Gianluigiego Buffona po asyście Toniego Kroosa. Kolejne 20 minut później Włochy wyrównały. Zastępujący Christiana Maggio, Ignacio Abate, strzelił bramkę na 1:1. Asystę zaliczył Thiago Motta. Niestety obaj powołni Azzurri - Lorenzo Insigne oraz ww. Christian Maggio - przesiedzieli cały mecz na ławce.

Drugie spotkanie, w którym udział brali Neapolitańczyk zakończył się zwycięstwem Słowacji 2:0. Reprezentacja Polski pod wodzą nowego trenera, Adama Nawałki, zagrała słaby mecz i w 38. minucie było już po meczu. Marek Hamsik asystował przy obu bramkach, ale miał też mały incydent. Podczas, gdy Grzegorz Krychowiak intensywnie go krył, zawodnik Napoli bardzo brutalnie go sfaulował za co został ukarany żółtym kartonikiem. W 85. minucie został zmieniony.

Ostatni mecz towarzyski, Ekwador vs Argentyna, zakończył się przy stanie 0:0. Gonzalo Higuain rozegrał pełne 70 minut, po czym został zmieniony przez Rodrigo Palacio. Z kolei Federico Fernandez nie zawitał na murawie w Nowym Jorku.