Primavera za słaba na Lazio

primaveralmbig.pngW rozegranym wczoraj meczu 1/8 finału Pucharu Włoch Primavera, Napoli przegrał w Rzymie z Lazio. Młodzi Rzymianie tym samym zrewanżowali się za porażkę z zeszłego sezonu, też w 1/8 własnie z Napoli, który doszedł wtedy do finału przegrywając z Juventusem.

Po pokonaniu Juve Stabia w pierwszej i Palermo w drugiej rundzie, Azzurrini musieli stawić czoła liderowi grupy C, który zwyciężył już raz z Partenopei 5:1 w meczu ligowym. Po 15 min. pierwszej połowy było już 2:0 dla gospodarzy po golach Tounkary (10min.) i Fiore (14 min.). Zanim Azzurrini zajarzyli o co chodzi, w 25 min zrobiło się 3:0 za sprawą Fiore. Ledwo w 29 min. Rubino strzelił na 3:1, Lazio podwyższyło w 32 min. ustalając wynik w pierwszej odsłonie na 4:1. (Tounkara).

Mimo dobrego początku drugiej części (poprzeczka Radosevicia, czerwień dla Lazio), Napoli nie był w stanie nic zdziałać. Aż do 82 min., w której Rubino uzyskuje swojego drugiego gola. W 85 min. sędzia dyktuje rzut karny, wykorzystany przez Tutino, i Lazio w dziewiątkę. Niestety, pomimo doliczonych sześciu minut do regulaminowego czasu gry, nie udaje się doprowadzić do remisu i dogrywki. Napoli przegrał 4:3 i odpadł z Pucharu Włoch.

Pauzujący za kartki Igor Łasicki nie mógł wystąpić w tym spotkaniu. Kolejny mecz młodzieży z Neapolu już w sobotę z wiceliderem Fiorentiną u siebie.