UEFA Youth League: Napoli w 1/8, zwycięstwo z Arsenalem

Młodzieżówka SSC Napoli pokonała u siebie ekipę Arsenalu 2:1. W tym samym czasie rozgrywało się spotkanie Marsylii z Borussią, którą Niemcy przegrali. Te dwa wyniki dały Azzurrinim awans do dalszej fazy rozgrywek.

Do przerwy na tablicy widniał wynik 1:0. W 34. minucie Błękitni wyszli na prowadzenie po bramce Rubino, która na dobre otworzyła spotkanie. Niestety Arsenal nadal walczył. W 61. minucie mięliśmy 1:1. Tym razem na listę strzelców wpisał się Akpom. Decydujące trafienie należało do Gennaro Tutino. Młody Włoch już 9 minut po wyrównaniu dał prowadzenie, a tym samy zwycięstwo młodemu Napoli. Igor Łasicki rozegrał całe spotkanie.

Gennaro Tutino

Sytuacja w grupie nie była łatwa. Po porażce z Olympique, Napoli musiało wygrać i liczyć na łud szczęścia w równoległym meczu. Wszystkie warunki zostały spełnione, a Azzurrini awansowali. Pierwsza drużyna jest w lepszej sytuacji, ale na pewno samo im nie przyjdzie.