Napoli 4:2 Inter; Wielka walka, ale wygrana

SSC Napoli wygrało kolejny mecz w Serie A. Tym razem Azzurri pokonali Inter Mediolan aż 4:2. Tym samym zmniejszyli przewagę do AS Romy. Neistety Giallorossi zagrali o jeden mecz mniej i mogą wrócić do przewagi z przed początku kolejki.

Pierwszą bramkę mogliśmy oglądać już w 9. minucie. Po wymianie podań w środku pola, Gokhan Inler zagrał piłkę do Jose Callejona. Footbolówkę próbował wybić Yuto Nagatomo, ale trafił prsto w lewą nogę Gonzalo Higuaina. Argentyńczyk strzelił z pierwszej piłki i pokonał Samira Handanovicia.

W 25. minucie mogło być 2:0. Po składnie przeprowadzonej kontrze, Dries Mertens podał do Gonzalo Higuaina. Ten zgrał piłkę na prawą stronę, do Lorenzo Insigne. Ten oddał strzał, niestety jedynie obił poprzeczkę.

Dziesięć minut później było 1:1. Freddy Guarin zgrał piłkę z prawego skrzydła w pole karne Azzurrich. Tam Rodrigo Palacio przepuścił ją między nogami i footbolówka była pod nogami Estebana Cambassio. Argentyńczyk oddał strzał z okolic siedmiu metrów i strzelił wyrównującego gola. Rafael niei miał szans na obronę.

Nie trzeba było długo czekać, ponieważ nie minęło nawet pięć minut i Neapolitańczycy ponownie prowadzili. Gonzalo Higuain bardzo ciekawie podał prostopadle do Blerima Dzemailiego. Ten, mając na plecach obrońcę, odwrócił się i wystawił piłkę wbiegającemu Mertensowi. Belg oddał strzał zakończony bramką.

Z kolei chwilę później mięliśmy już 3:1. Strzelec poprzedniej bramki oddał strzał na bramkę. Samir Handanowic obronił, ale nie złapał piłki. Szansę wykorzystał Dzemaili i dobił footbolówkę w siatkę. Azzurri tym samym powiększyli swoje prowadzenie.

W końcówce doliczonego czasu gry Interowi udało się zmniejszyć przewagę Błękitnych. Freddy Guarin zwodził obrońców Napoli w polu karnym, po czym oddał strzał. Rafael musnął piłkę, ale jej nie złapał. Niestety doszedł do niej wbiegający Nagatomo i strzelił gola.

W 72. minucie Inter grał w osłabieniu. Ricky Alvarez dotkął piłki ręką przez co dostał drugą żółtą kartkę, przez którą opuścił murawę. Azzurri przewagę wykorzystali 9 minut później. Lorenzo Insigne z lewego skrzydła podał do Jose Callejona, który tylko dostawił nogę i zaliczył trafienie na 4:2.

Jeszcze w doliczonym czasie gry, Goran Pandev, który wszedł na boisko, został sfaulowany w polu karnym. Sędzia pokazał na jedenasty metr, a do piłki podszedł właśnie Maceodńczyk. Niestety nie udało mu się podwyższyć wyniku, ponieważ świetną interwencją popisał się Samir Handanovic.