Cagliari 1:1 Napoli; Słabe zakończenie roku

W ostatnim meczu 2013 roku, SSC Napoli zremisowało na wyjeździe z Cagliari Calcio 1:1. Gola dla gospodarzy strzelił już w 9. minucie Nene, a w 19. strzałem z rzutu karnego wyrównał Gonzalo Higuain.

Mecz był pełen spalonych i niepotrzebnych fauli. Oba kluby ustawiały się bardzo gęsto przez co ciężko było im skonstruować składną akcję.

Już w 9. minucie Cagliari wyszło na prowadzenie. Jeden z zawodników gospodarzy zagrał na prawe skrzydło co prawda był tam Christian Maggio, ale Davide Astoriprzejął piłkę i podał do Nene ustawionego w polu akrnym. Ten oddał strzał i pokonał Pepe Reinę.

Jednak dziesięć minut później było już 1:1. Daniele Conti sfaulował Gorana Pandeva w obrębie szesnastki i sędzia pokazał na jedenasty metr. Rzut karny pewnie wykorzystał Gonzalo Higuain strzelając w lewą stronę bramki. Avramov rzucił się w przeciwną stronę.

Na niekorzyść dla Błękitnych, w doliczonym czasie pierwszej części spotkania, Pepe Reina doznał urazu i musiał opuścić murawę Stadio Sant\'Elia. Na jego miejsce wszedł Rafael Cabral.

W 73. mincuie Azzurri mogli prowadzić. Po rzucie wolnym piłka została wybita z pola karnego pod nogi Jose Callejona. Ten oddał strzał z pierwszej piłki pokonując bramkarza. Niestety sędzie podyktował spalonego.

15 minut później Neapoltiańczycy byli bliscy bramki. Dries Mertens dostał piłkę w pole karne, ale jego strzał był minimalnie neicelny.

Mecz zakończył sie wynikiem 1:1. Jeden punkt dla Napoli daje Romie możliwość odskoczenia na przewagę pięciu oczek, a Juventusowi aż na dziesięć. Dlatego mimo, ze sezon jest jeszcze długi, Azzurrim będzie bardzo trudno odrobić takie straty.

Następne spotkanie Neapoltiańczycy rozegrają na Stadio San Paolo przeciwko Sampdorii. Już w nowym roku.