Napoli 2:0 Sampdoria; Dobre rozpoczęcie roku

Napoli wygrało swój pierwszy mecz w nowym roku przeciwko Sampdorii Genua 2:0. Tym samym zmniejszyli straty do drugiej AS Romy na dwa punkty. Obie bramki strzelił Dries Mertens i to on zasługuję na miano najlepszego zawodnika spotkania.

Pierwsza połowa, mimo, że bezbramkowa, była bardzo ciekawa i emocjonująca. Obie drużyny grały w szybkim tempie, a zawodnicy wymieniali się pozycjami. Nie brakowało także akcji brakowych z obu stron.

Najlepszą akcję pierwszej części, Napoli miało chyba w 11. minucie. Dries Mertens wrzucił piłkę z prawego skrzydła prosto na nogę Gonzalo Higuaina. Niestety Argentyńczyk strzelił prosto w bramkarza.

Druga odsłona spotkania była również bogata w sytuacje, ale także w bramki. Pierwszą z nich mogliśmy oglądać już osiem minut po gwizdku sędziego. Jose Callejon podał prostopadłą piłkę do biegnącego prawym skrzydęłm Gonzalo Higuaina. 25-latek dośrodkował piłkę po ziemii przed wbiegającego Driesa Mertensa, ten zamknął akcję i zalicyzł pierwsze trafienie.

Sampdoria również miała swoje szanse. Jedna z nich miała miejsce już w 58. minucie. Manolo Gabbiadini obił poprzeczkę. Strzał był na tyle dorby, że gdyby trafił w bramkę, Rafael mógłby skapitulować.

Ostateczny wynik spotkania został ustanowiony w 62. minucie. Shkordan Mustafi sfaulował jednego z Neapolitańczyków w dogodnym miejscu do strzału na bramkę. Taką też decyzję podjął Dries Mertens. Belg oddał strzał, który został zamieniony na drugą bramkę.

Goście mogli jeszcze zmniejszyć straty w 72. minucie. Nicola Pozzi trafił z piłką w pole karne, wykonał zwód i oddał strzał. Na nieszczęście dla Sampdorii, trafił w słupek. Piłka potem odbiła się jeszcze raz od bramki i wpadła w ręce Rafaela.

Takie rozpoczęcie sezonu w wykonaniu Azzurrich może być jak najbardziej satysfakcjonujące. Napoli powoli odrabia straty do czołówki, ale przede wszystkim inkasuje kolejne trzy punkty.