Bologna - Napoli 2:2. Noty

seriea201314big.pngHiguain - nieomylny, Callejon - skuteczny, Pandev - nieobecny, Inler - frustrujący, Albiol i Fernandez - rozkojarzeni.

Rafael: 6. Nie miał nic do powiedzenia przy straconych golach.

Maggio: 6. Poprawny występ pod względem atletycznym, niestety limity techniczne nie pozwoliły mu zrobić różnicy w akcjach ofensywnych.

Albiol: 5. Pierwszy gol gospodarzy jest na sumieniu Hiszpana, widać, że potrzebny mu jest odpoczynek.

Fernandez: 5. Poniżej oczekiwań, wraz z Albiolem miał udział w obydwu straconych bramkach. Ukarany żółtą kartką nie zagra w następnym meczu.

Reveillere: 6. Solidny i uważny w obronie. Bez zbędnego ryzyka.

Inler: 4. Środek pomocy praktycznie nie istnieje, i to jest też jego zasługa. Pierwsza połowa żenująca, druga, o nieco lepsza, ale to ciągle za mało. Lew nie może się przebudzić.

Dzemaili: 6. Jak zawsze, dynamiczny i waleczny, doświadczeniem boiskowym wywalczył rzut karny, rozpoczął akcję zakonczoną golem na 2:1.

Callejon: 6,5. To nie był najlepszy występ, ale zachował się jak rasowy napastnik dając Napoli prowadzenie. Dziewiąte trafienie w lidze.

Pandev: 4. Od trzech meczów jest cieniem samego siebie. Wczoraj uczestniczył w pojedynku jako widz, na dodatek bez wykupionego biletu. (Od 57 min. Hamsik: 6. Po wejściu Słowaka na teren gry, Napoli zmienił oblicze. Manowra odbywała się w sposób płynny i skuteczny przynosząc dwa gole, niestety bezużyteczne).

Mertens: 6. Występ w stylu Dr Jekyll & Mr Hyde. Pierwsza część najgorsza w tym sezonie, druga - dużo lepsza. (Od 76. min. Insigne: bez oceny)

Higuain: 7. Gol i asysta. Czegóż chcieć więcej.

Benitez: 5,5. Pierwsza połowa spotkania nadaje się do straszenia dzieci po nocach. W drugiej części, Napoli konkretny i skuteczny. Niestety błedy, nie tylko formacji obronnej, zniweczyły cały trud. Zmiana Insigne za Mertensa (w swoim najlepszym momencie) okazała się niewypałem.