Napoli 1:0 Lazio; Wymęczony awans

W ostatnim ćwiećfinałowym meczu Pucharu Włoch, SSC Napoli pokonało na własnym stadionie Lazio Rzym 1:0. Decydującą bramkę zdobył Gonzalo Higuain w końcowych minutach spotkania.

Wynik po zakończeniu pierwszej połowy w pełni odwierciedlał grę, którą grali zawodnicy Napoli, jak i Lazio. Oba kluby nie stworzyły sobie klarownych sytuacji, przez co nie udało im się przechylić szali na swoją korzyść.

Jednak pojawiały się i takie akcje, które mimo wszystko były godne uwagi. Jedna z nich, chyba najniebezpieczniejsza miała miejsce w 42. minucie. Po rozpoczęcia gry z rzutu rożnego okazję miał Jorginho. Brazylijczyk uderzył z lewej strony pola karnego. Niestety obił jedynie słupek bramki Orłów.

Druga połowa również była wyrównana. Obie drużyny grały konsekwentnie w obronie, ale nieskutecznie w ataku. Mimo to Azzurrim udało się wyjść na prowadzenie.

W 82. minucie obrońca gości wybił piłkę przed pole karne pod nogi Jose Callejona. Ten oddał strzał, który nie zmierzał w światło bramki. Jednak w ostatniej chwili udało się jeszcze Gonzalo Higuinowi zmenić tor lotu piłki, która ostatecznie wylądowała w siatce Lazio.

Takim wynikiem zakończyło się spotkanie i dało ono awans do półfinału Coppa Italia, w którym zagra z AS Romą.