Primavera pnie się w górę

primaveralmbig.pngWczoraj, w piętnastej kolejce grupy C młodzieżowych rozgrywek Primavera, Napoli wybrał się do Kalabrii, gdzie pokonał Crotone 2:0 po bramkach niezawodnego Tutino i D`Auria.

Po początkowych fragmentach, w których to Crotone przeważało, Azzurrini doszli do głosu i opanowali sytuację na boisku, czego owocem był gol zdobyty w 36. min. przez Gennaro Tutino strzałem pod poprzeczkę.

Druga połowa przebiegała spokojnie aż do min. 70., w której gospodarze zmuszeni byli grać w dziesiątkę. Minutę później D`Auria trafia w poprzeczkę , ten sam zawodnik nie wykorzystuje rzutu karnego w 74. min. po faulu na Tutino - Crotone po drugiej czerwonej kartce w dziewięciu. Jednak Gianluca D`Auria nie dawał za wygraną i w 80 min. ustalił wynik spotkania na 2:0.

Igor Łasicki pauzował za czerwoną kartkę w sobotnim meczu z Lazio (1:1).

Było to bardzo ważne zwycęstwo przybliżające młodych graczy Napoli do strefy Play-Off. Napoli w tabeli z 25. punktami zajmuje piątą pozycję - gwarantującą na dzień dzisiejszy grę dalej - czekając na pozostałe wyniki, a w zasadzie na jeden - Catanii, która w przypadku zwycięstwa wyprzedzi Azzurrini.

Trzecia kolejka rundy rewanżowej odbędzie się dopiero 15. lutego. W międzyczasie będzie miał miejsce jeden z najbardziej prestiżowych miedzynarodowych turniejów młodzieżowych, a mianowicie Torneo Di Viareggio. Napoli swój udział rozpocznie w poniedziałek trzeciego lutego meczem z obrońcą tytułu Anderlechtem.