Primavera. Viareggio Cup. Napoli - Anderlecht 0:1

primaveralmbig.pngDziś rozpoczął się międzynarodowy turniej młodzieżowy Viareggio Cup z udziałem młodych piłkarzy Napoli. Azzurrini w pierwszym meczu grupowym przegrali z aktualnym zdobywcą tego trofeum Anderlechtem Bruksela.

Pierwsze minuty pierwszej połowy odbywały się pod dyktando Belgów, którzy nie potrafili wykorzystać prezentów obrony Napoli. W miarę upływającego czasu Azzurrini opanowali emocje i uporządkowali swoją grę.

Druga część pomimo obiecującego początku ze strony Napoli, rozpoczęła się od prowadzenia Anderlechtu po golu w 53. min. Kawaya`i. Jak się okazało później była to jedyna bramka tego spotkania, która skazała Napoli na porażkę. Igor Łasicki rozegrał cały mecz.

Podopieczni trenera Giampaolo Sauriniego oprócz Anderlechtu mają w grupie Palermo i australijski klub Apia Leichhardt, który przegrał z Sycylijczykami w stosunku 5:0. Następny mecz w środę z Palermo.