Azzurri w finale! Napoli 3:0 Roma

W drugim półfinałowym meczu pomiędzy SSC Napoli, a AS Romą, Azzurri odrobili straty z pierwszego, dzięki czemu awansowali do finału. Tam spotkają się z AC Fiorentiną, która pokonała Udinese Calcio.

Początek meczu był dość wyrównany. Oba zespoły miały swoje akcje, ale nie umiały ich wykorzystać. W 15. minucie Dries Mertens był przed szasną, ale gdy wychodził na dobrą pozycję został sfaulowany przed Mehdiego Benatię, za co Marokańczyk dostał tylko żółtą kartkę.

Błękitni wyszli na prowadzenie w 33. minucie. Christian Maggio, po wymianie podań z Markiem Hamsikiem, dośrodkował w pole karnę na głowę Jose Callejona. Hiszpan uderzył footbolówkę i trafił do bramki.

Drugą połowę Neapolitańczycy rozpoczęli z wysokiego C. Już dwie minuty po wznowieniu gry padł gol dla gospodarzy. Po rozpoczęciu z rzutu rożnego, Jose Callejon scentrował piłkę do Gonzalo Higuaina, który zamknął akcję strzałem głową. Piłka wpadła do siatki De Sanctisa, a Napoli wygrywało 2:0.

Ostateczny wynik spotkania ustanowił Jorginho już w 51. minucie. Dries Mertens fenomenalnym podaniem dograł do wbiegającego w pole karne Brazylijczyka. Ten Tylko dotknął piłkę, która po ominięciu bramkarza odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki.

Azzurri nadal nie odpuszczali i konsekwetnie atakowali na bramkę rywali a zejście z boiska za czerwoną kartkę Kevina Strootmana tylko im to ułatwiło. Po kilku minutach na murawę wszedł jeszcze świeży Lorenzo Insigne, który ożywił akcje Neapolitańczyków.

Tak wysoki wynik (3:0) zapewnił Napoli awans do finału, który zostanie rozegrany dopiero 3 maja. Teraz Azzurri muszą się skupić na Sassuolo, z którym grają następny mecz - ostatni zremisowali 1:1.