Primavera. Napoli - Bari 2:0 [Video]

primaveralmbig.pngPo niezbyt szczęśliwej przygodzie podczas turnieju młodzieżowego Viareggio Cup Azzurrini powrócili do walki o strefę Play-Off w rozgrywkach Primavera, pokonując na własnym obiekcie Bari 2:0.

Młodzież Sauriniego w trakcie turnieju doznała dwóch porażek (po 0:1 z Anderlechtem i Palermo), oraz jedną wygraną (6:0 z APIA Leichhardt z Australii).

W trzeciej kolejce rundy rewanżowej przeciwnikiem była drużyna z Bari, która przed tym spotkaniem miała siedem punktów straty do gospodarzy. Mimo początkowej przewagi gości, to jednak Napoli wyszedł na prowadzenie po golu samobójczym Pizzutelli`ego. Bramka ożywiła Azzurrini i jeszcze w pierwszej połowie podwyższyli wynik w 39. min. za sprawą Felice Gaetano. Druga połowa przebiegała po kontrolą kolegów Igora Łasickiego (cały mecz), którzy mogli pokusić się o strzelenie przynajmniej jeszcze jednego gola, ale niestety razili nieskutecznością.

Po tym zwycięstwie Napoli zajmuje piąte miejsce w grupie C, póki co gwarantujące uczestnictwo w fazie pucharowej. Tylko dwa kluby z najlepszym dorobkiem punktowym z trzech grup zajmujące piąte miejsce awansują dalej. A oto sytuacja w dwóch pozostałych grupach:

Grupa A. 5. pozycja. Spezia - 26 pkt. (16 meczów)

Grupa B. 5. pozycja. Verona - 25 pkt. (14 meczów)