Napoli 1:1 Genoa; Przyjacielski remis

SSC Napoli, które ma zgodę z Genoą zremisowało z Gryfami 1:1. Neistety ten wynik zwiększa stratę do AS Romy z czterech na sześć punktów (Roma grała mecz mniej). Bramki strzelili Higuain oraz Calaio.

Neapolitańczycy dobrze weszli w mecz licznymi atakami zakończonymi strzałami na bramkę. Determinacja zaprocentowała i Azzurri mogli sie cieszyć z prowadzenia.

W 19. minucie Marek Hamsik dograł daleką piłkę przed wbiegającego w pole karne Gonzalo Higuaina. Argentyńczyk dobrze poradził sobie z dwoma obrońcami oraz wybiegającym z bramki Perinem, którego zawodnik Napoli lobnął.

Na początku drugiej części spotkania Błękitni jeszcze atakowali, ale z biegiem czasu zaczęli sie tylko bronić. Nie wystarczyło to, aby zachować czyste konto.

W 84. minucie Genoa wyrównała. Po faulu Driesa Mertensa w niebezpiecznej odległosci od bramki, goście mięli szansę z rzutu wolnego. Do piłki podszedł Emmanuele Calaio, który pięknym strzałem w samo okienko nie dał szans na obronę Pepe Reinie. Było 1:1.

Komentarzy: 4

remis uznaje za słuszny wynik jak od pierwszej minuty gramy Reveillere to nic dobrego nie wróży w końcu gryfy to nasz sojusznik i trzeba patrzeć na to z innej strony liczy się teraz LE a zajmując 3 miejsce spokojnie awansujemy do LM

Kuleciak
Kuleciak

Jednak szkoda tych 2 ptk. bo można było tę druga bramkę wsadzić. Roma wcale nie jest taka odległa (teraz już bardziej). Te 2 ptk które przeszły koło nosa z dzisiejszego dnia przy wygranej w rewanżu z Rzymianami, który już niedługo wiele by namieszało...

Matthew19
Matthew19

Słuszny wynik... jaki to słuszny wynik ile my mieliśmy minimalnie spudłowanych strzałów (Mertens. Higuain). Nie sam remis tak boli tylko sposób w jaki do niego doszło. Mieć tyle okazji i dać wyrównać, to jest najbardziej denerwujące. Oczywiście ciągle wierzę w wygraną w Coppa Italia oraz nawet w LE, ale w lidze oby 3 miejsce się udało to będzie dobrze (głównie przez tą grę na 3 frontach). Warto również podkreślić ładne zachowanie Calaio po bramce, tu widać było tą przyjaźń. Poza tym ładny gol Higuaina, wreszcie popisał się lobikiem w swoim stylu. I Behrami, ileż on miał odbiorów + rajdy Ghoulama. Pozytywy zawsze się znajdą

Ochoj
Ochoj

Co się stało w drugiej połowie? Oglądałem tylko pierwszą i poszedłem spać z przekonaniem że mecz zakończy się wynikiem co najmniej 3:0.. a tu rano patrze i takie zaskoczenie... Remis słuszny? Bo to sojusznik? to może z każdym remisujmy dla "dobrych stosunków", to będziemy się odbijać od strefy spadkowej do środka tabeli jak Milan... To był mecz tylko i wyłącznie do wygrania... ;/