Napoli 3:1 Swansea; Azzurri w 1/8 Ligi Europy

Po bardzo wyrównanym meczu, SSC Napoli pokonało Swansea City 3:1, co daje Neapolitańczykom awans do 1/8 finału Ligi Europejskiej. Tam na nich czeka już FC Porto, które wyeliminowało Eintracht Frankfurt.

Azzurri wyszli na prowadzenie w 17. minucie. Akcję rozpoczął Henrique dalekim podaniem z własnej połowy. Dogranie do Lorenzo Insigne przedłużył jeszcze Gonzalo Higuain, po czym Włoch przelobował bramkarza gości i dał Neapolitańczykom bramkę.

Do wyrównania doszło w 30. minucie. Wtedy to Wilfried Bony popisał się świetnym zagraniem do De Guzmana, pozwalając Holendrowi wyjść na czystą pozycję, co zaprocentowało pokonaniem Reiny i zdobyciem wyrównującego gola.

W drugiej części spotkanie Petronopei byli zdeterminowani, aby zdobyć bramkę dającą im awans. Dążyli do tego konsekwentnie, co zaprocentowało.

W 78. minucie Marek Hamsik przebiegł kilkanaście metrów, po czym podał do Christiana Maggio. Dzisiejszy kapitan Napoli dograł footbolówkę do środka, do Gonzalo Higuaina. Piłka odbiła się od dwóch obrońców i trafiła do Pipity. Argentyńczyk musiał wykorzystać szansę i zrobił to. Było 2:1.

Dopiero wtedy rozpoczęły się prawdziwe emocje. Swansea konsekwentnie atakowało na bramkę Jose Reiny stwarzając sobie kilka akcji, które zagrażały Azzurrim. Na szczęście hiszpański bramkarz był bezbłędny i prócz parad, udawało mu się rozpoczynać konty.

Niestety nie wychodziły one Hamsikowi i Higuainowi. Najpierw Argentyńczyk po podaniu Słowaka strzelił na pustą bramkę, ale uderzenie zablokował obrońca. Jednak ostatnia akcja pozwoliła Neapolitańczykom dobić gości. Hamsik podał na drugą stronę do Inlera, który między nogami bramkarza umeiścił piłkę w siatce.