Napoli 0:1 Fiorentina

SSC Napoli na własnym stadionie przegrało z AC Fiorentiną 0:1. Do wyniku znacznie przyczyniła się czerwona kartka, którą otrzymał Ghoulam. Tym samym przewaga romy nad Neapoltiańczykami wzrasta z trzech na szcześć oczek.

Od pierwszej minuty było widać kto jest gospodarzem spotkania. SSC Napoli nękało obronę Violi ciągłymi akcjami. Jedna z nich miała miejsce w 22. minucie. Marek Hamsik przyjął precyzyjne podanie od Lorenzo Insigne i zostając sam na sam z bramkarzem skierował piłkę na słupek po lewej stronie bramkarza. Niestety Neto obronił uderzenie Słowaka.

Jednak w 37. minucie Faouzi Ghoulam dostał czerwoną kartkę za faul na Bakiciu przed polem karnym. Od tamtej pory mecz diametralnie się zmienił.

W drugiej części spotkania to Fiorentina miała lepsze okazje. Jedna z nich miała miejsce w 65. minucie, kiedy to Ilicić dostał piłkę w szesnastce gospodarzy, lecz strzelił w boczną siatkę.

Goście, mimo przewagi dopiero w 87. minucie ustalili ostateczny wynik spotkania. Po wyjściu z bramki Pepe Reiny do Matriego, Włoch odegrał do Pasquala, który oddał strzał. Piłka nie wpadłaby do bramki, gdyby nie Joaquin, który wbił futbolówkę w bramkę Azzurrich.