Primavera. Napoli - Trapani 1:4

primaveralmbig.pngW ramach 23 kolejki młodzieżowych mistrzostw Włoch Azzurrini przegrali na własnym stadionie z przedostatnią drużyną w tabeli. Honorowego gola uzyskał D`Auria.

Mecz od początku nie układał się pomyślnie. Już w dziesiątej minucie I połowy Trapani wyszedł na prowadzenie. Wynik do końca pierwszej części nie uległ zmianie. W drugiej Azzurrini totalnie się pogubili, zwłaszcza po czerwonej kartce Luperto w 58. min. Przy stanie 3:0 dla gości D`Auria zmniejszył na chwilę rozmiary porażki w 84 min. realizując gola po uderzeniu z rzutu wolnego. W 94. min. Sycylijczycy zdobyli czwartą bramkę.

Młodzi pilkarze Napoli doznali porażki, której skutki mogą okazać się nieprzyjemne. Przegrana z przedostatnim Trapani mający przed tym meczem tylko 9 pkt. może oznaczać brak awansu do Play-Off. Na trzy kolejki do końca zasadniczej fazy rozgrywek Napoli zajmuje szóstą pozycję ze stratą czterech oczek do Palermo.