Parma 1:0 Napoli

SSC Napoli przegrało na wyjeździe z AC Parmą i tym samym zwiększyło stratę do AS Romy z dziesięciu na dwanaście punktów. W tym bardzo słabym meczu jedyną bramkę w meczu strzelił Marco Parolo.

Pierwsza połowa nie udała się zarówno Neapolitańczykom, jak i Gialloblu. Mnóstwo niecelnych dośrodkowań i niewymuszonych strat, częste faule i niewykorzystane po nich wolne. Kibice, którzy wybrali się na mecz nie mogli być zadowoleni z tej części meczu.

Najciekawszą okazję miał w 12. minucie Federico Fernandez. Po wrzutce w pole karne z rzutu wolnego przez Lorenzo Insigne, Argentyńczyk posłał piłkę głową do bramki gospodarzy. Niestety sędzia wyłapał ofsajd i wynik 0:0 utrzymał sie na tablicy wyników.

Dopiero w 55. minucie udało się gospodarzom przechylić szalę na swoją korzyść. Cassani dostał futbolówkę na prawe skrzydło i od razu z pierwszej piłki podał do Marco Parolo. Włoch oddał strzał zza pola karnego w prawy górny róg bramki.

Mimo trzech zmian w ofensywie - wprowadzeniu Mertensa, Zapaty oraz Pandeva, Azzurrim nie udało się nawet wyrównać. Mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla gospodarzy.