Oceny za mecz z Hellas

Oto oceny za wygrany mecz z Hellas Weroną 5:1. Bramki zdobywali Callejon, Zapata (dwie) oraz Mertens (dwie). Dla gości gola strzelił Juan Iturbe. Skala ocen to 1 do 10.

Toni Doblas 6,5 - w pierwszej połowie obronił strzał Toniego głową, który jednak zmierzał w sam środek bramki. Ogólnie zagrał bez zarzutu, ale nie mógł narzekać na zbyt dużo pracy. Przy wolnym Iturbe nie miał on jednak większych szans na obronę. W drugiej połowie w trudnej sytuacji obronił strzał Gomeza.

Faouzi Ghoulam 6 - w obronie zagrał dziś dosyć pewnie. Do ataku podłączał się trochę cześciej niż Maggio, ale praktycznie za każdym razem tracił piłkę, szczególnie w pierwszej połowie, co ma duży wpływ na słabszą ocenę reprezentanta Algierii.

Miguel Britos 7,5 - wraz z Henrique zagrali dzisiaj bardzo pewnie, nie pozwolił na jakiekolwiek zagrożenie bramce Doblasa z gry.

Henrique 7,5 - podobnie jak Britos jego dzisiejszy występ można ocenić jako pozytywny. Wygrał też wiele pojedynków główkowych w polu karnym, szczególnie z Lucą Tonim. Pod koniec meczu, po zmianie Jorginho został przesunięty na prawy bok, ale nie odcisnęło to piętna na jego pewnym występie.

Cristian Maggio 6 - zagrał solidny mecz, szczególnie z tyłu. W pierwszej połowie bardzo rzadko można go było zobaczyć w akcjach ofensywnych, na co może mieć wpływ tegoroczny Mundial, na którym Włoch jest już chyba myślami. Po wejściu Łasickiego przesunął się znacznie bliżej bramki przeciwnika, ale niewiele z tego wynikło.

Jorginho 8 - znakomicie odegrał z pierwszej piłki do Callejona, dzięki czemu padła trzecia bramka dla Napoli. Wraz z Dzemailim zdominował dzisiaj środek pola, przez co jedyne zagrożenie Hellas mógł sprawiać po kontratakach.

Blerim Dzemaili 7,5 - podaniem środkiem rozpoczął kontrę, po której padł pierwszy gol dla Azzurich. Zagrał dzisiaj na bardzo wysokim poziomie, zarówno bronił, jak i atakował z całą drużyną.

Lorenzo Insigne 6,5- Słabe pierwsze 45 minut Włocha, nie wnosił kompletnie nic w akcjach ofensywnych Azzurich, często się mylił i gubił w dryblingach. W drugiej połowie grał trochę lepiej, ale znacząco odbiegał poziomem od kolegów z ataku. Wydaje mi się, że mentalnie jest w podobnej sytuacji do Maggio.

Dries Mertens 11 - pierwszy raz w historii w skali ocen od 1 do 10 decyduję się przyznać komuś 11, ale ciężko zaprzeczyć temu, że Belg miał ogromny wkład w dziszejsze spotkanie. Najlepiej mówią o tym dwie asysty, które zanotował w pierwszej połowie i dwie bramki zdobyte w drugiej. Poza tym był zdecydowanie najaktywniejszym piłkarzem Azzurich, jak zwykle zostawił serce na boisku, co wcale nie musiało być takie oczywiste, biorąc pod uwagę zbliżający się turniej w Brazylii.

Jose Callejon 8 - kolejny, świetny mecz Hiszpana. W pierwszej połowie pewnym strzałem otworzył wynik, po czym sam asystował przy golu Zapaty na 3:0. Dodatkowo jak zwykle harował na całej długości boiska. Został zmieniony już po 45 minutach, ale jak mało kto może odczuwać trudy tego sezonu.

Duvan Zapata 8,5- jeden z lepszych meczów Kolumbijczyka w tym sezonie. Autor dwóch bramek świetnie zastąpił dzisiaj nieobecnego Gonzalo Higuaina. W drugiej połowie znacząco przygasł i nie był już tak aktywny.

Josip Radosevic 5,5 - dał słabą zmianę Callejonowi. Zaraz po wejściu dostał żółtą kartkę, a chwilę później spowodował karny, po którym padła honorowa bramka dla przeciwników. Nie wniósł nic szczególnego do gry zarówno defensywnej jak i ofensywnej.

Juan Camilio Zuniga 6 - podobnie jak Radosevic nie pokazał dzisiaj nic specjalnego. Miał pośredni udział przy bramce Iturbe, kiedy to piłka po rikoszecie odbiła się od jego ramienia, za co nie można go jednak winić.

Igor Łasicki 6 - Polak może zaliczyć debiut w pierwszym składzie za udany. Co prawda zaraz po wejściu popełnił błąd, po którym w dobrej sytuacji znalazł się Ibai Gomez, ale poza tym zagrał solidnie.