Mertens strzela, Belgia wygrywa!

Po ostrym boju reprezentacja Belgii odrobiła traty z pierwszej połowy i wygrała 2:1. Dobrą zmianę dał zawodnik Napoli - Dries Mertens, który wszedł w 45 minucie i w 80. strzelił decydującego gola.

Algieria otworzyła wynik spotkania w 25. minucie, keidy to Jan Vertonghen sfaulował Algierczyka w polu karnym. Jedenastkę pewnie wykonał Feghuoli.

Belgi odrobiła straty dopiero w 70. minucie. Maurouane Fellaini pokonał głową bramkarza rywali. Było 1:1.

Gola na 2:1 strzelił właśnie Neapolitańczyk. Po czystym odbiorze De Bruyne, Belgia rozpoaczęła kontratak. Hazard podał do Mertensa, a ten mocnym strzałem ulokował piłkę w siatce.

Belgia - Algieria 2:1 (0:1)
0:1 Feghouli 24\' (k.)
1:1 Fellaini 70\'
2:1 Mertens 80\'