Kolumbia wygrywa i wychodzi z grupy. Grali Zuniga i Armero

Kolumbia po raz kolejny wygrała w grupie C i zapewniła sobie tym samym awans do 1/8 finału Mistrzostw Świata. W składzie Los Cafeteros grali Juan Camilo Zuniga oraz Pablo Armero. Wczoraj takiego wyczyny dokonał Edu Vargas, który dodatkowo strzelił gola.

W pierwszej połowie nie widzieliśmy bramek. Ze strony Kolumbii przeważały konty, z kolei Iworyjczycy nie potrafili wykorzystać szans, które im się nadarzały.

Dopiero w 64. minucie Juan Cuadrado wrzucił piłkę z rzutu rożnego, po którym James Rodriguez wyskoczył ponad obrońców i wykończył akcję strzelając głową w lewy górny róg.

Sześć minut później było 2:0. Teofilo Gutierrez wykonał podanie, które odebrał Juan Quintero, który wykazał się wielkim opanowaniem w polu karnym i wrzucił piłkę w lewy dolny róg bramki.

Jeszcze w 73. minucie Gervinho wykonał świetną solową akcję i oddał uderzenie z pola karnego. David Ospina został pokonany przez strzał na lewą stronę bramki. Wynik zmienił się na 2:1.

Kolumbia - WKS 2:1 (0:0)
1:0 Rodriguez 64\'
2:0 Quintero 70\'
2:1 Gervinho 73\'